Tudengi- ja lühifilmid vallutavad viieks päevaks BFMi

1238247_10151535121391706_1324277748_n

Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali raames 14. korda toimuv Tudengi- ja Lühifilmide Festival Sleepwalkers toob vaatajateni viimasel kahel aastal mainekaid auhindu kogunud filmid. Kogu programmi näidatakse Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis 19.-23. november.

Sleepwalkers on ainus rahvusvaheline lühifilmide festival, mis toob kokku filmiarmastaja, filmitegija, valdkonna professionaalid ja filmitudengid “uneskõndija” tähenduse all. Ühtekokku on kavas neli võistlusprogrammi: rahvusvaheline, Eesti ja Baltimeremaade lühifilmide ning rahvusvaheline tudengifilmide programm. Eriprogrammide raames näidatakse Šoti Filmiakadeemia mainekamaid töid.

“Meie missioon on tunnustada lühifilme, luua filmiliigile uusi väljundeid ja esitleda andekaid filmitegijaid”, võttis Sleepwalkersi juht Peter Murdmaa lühidalt festivali eesmärgi kokku.

Programmijuhi Laurence Boyce`i sõnul on tänavune programm mitmekesine ja sisult laiahaardeline. “Eriliselt hea meel on Baltikumis esilinastuva Šoti filmitegija Lynne Ramsay lühifilmi “Swimmer” üle. See on visuaalselt nauditav ja Briti filmikusti ajaloost läbilõike tegev teos mehest, keda on jäänud kummitama omaenda minevik. Loo autor on teinud ka Eesti kinosõbrale varasemast tuttava filmi “Me peame rääkima Kevinist”,” rääkis Boyce.

Teise pärlina, mida lühifilmiaustaja kindlasti nägema peab, toob programmijuht Boyce välja Gabriel Gauchet`i bürokraatia keerukusest kõneleva “The Mass of Men”, mis on võitnud parima lühifilmi tiitli prestiižsel Lorcarno filmifestivalil. “Häid lühifilme on programmis igale vaatajale – neile, kes alles õpivad filme tegema, kui ka lihtsalt hea elamuse otsijaile,” lisas Boyce. Lõplik programm avalikustatakse novembri alguses.

Sleepwalkers on Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali üks kolmest alafestivalist. Festivali raames võõrustatakse taaskord Eesti kinopublikut Euroopa Filmiakadeemia Short Matters! Tour´i filmidega, mis on saanud auhindu Berliini ja Veneetsia filmifestivalidelt.

 

1395448_10151599716766706_1130218701_n