TehnoHack ootab veel kuus päeva prototüübiideid

TTÜ Mektory majas toimub 30. oktoobrist kuni 1. novembrini selle sügise suurim riist- ja tarkvara ehitamise üritus TehnoHack, kus ehitatakse töötav seade kolme päeva jooksul valmis.

TehnoHackil kohtuvad innovaatiliste ideede autorid riistvara- ja tarkvarainseneride ning ärinõustajatega. Eesmärgiks on jõuda nädalavahetuse jooksul ideest reaalselt toimiva seadmeni – on selleks siis muusikute elu lihtsustav kitarriblokk, koera GPS-jälgija, nutikas laste unelamp või midagi muud.

Kõigil on võimalus esitada ideid kuni 14. oktoobrini. Seejärel valitakse nende seast välja parimad, mida hakatakse ehitama ürituse nädalavahetusel. TehnoHackile registreerumine on avatud kuni 27. oktoobrini.

Tehnohacki peakorraldaja ja TTÜ teadlane Heigo Mõlder: „Pole tähtis, millised oskused Sul on – igaüks, kes tahab ehitada, on teretulnud. Me otsime inimesi tudengitest kuni tõeliste ekspertideni. Eriti oodatud on start-up-ettevõtted ja nende ideed. Kuid osaleda võib ka mõne hobiprojektiga.“

Skeemipesa toob üritusele mentorid, kes aitavad seadmeid ehitada. Mektory keskus pakub ehitajatele oma kaasaegset seadmeparki: 3D-printereid, PCB-freespinke, joote- ja mõõteseadmeid, nutiseadmeid, arvuteid. Skeemipesa saab iga väljavalitud ideed komponentide ostul toetada kuni 200 euroga.

Võistluse žüriist leiab Ajujahi korraldajad ja Prototroni esindajad. Hästi teostatud nutikaimatel ideedel on võimalus otse pääseda Ajujahi 30 parema sekka või saada otse 20 väljavalitu hulka järgmises Prototroni voorus. Potentsiaalikaimad ideed saavad võimaluse sõita Slushi konverentsile või Junctioni hackathonile. Hobiprojekti ehitajatele on mitmeid väiksemaid auhindu.

Idee tuleb esitada 14. oktoobriks TehnoHacki kodulehel www.skeemipesa.ee/tehnohack