FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga

 

 

From: Laura Vetik <Laura.Vetik@hitsa.ee&gt;
Sent: neljapäev, 2. august 2018 07:57
To: press@hitsa.ee
Subject: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga

 

Hariduse Infotehnoloogia SA

PRESSITEADE

02.08.2018

 

Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga

 

Skype Eesti ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus valisid välja reaalvaldkonna magistrandi, kes saab 8000 euro suuruse stipendiumi õpinguks välisülikoolis. Tänavune stipendiaat on Mari Liis Pedak, kes jätkab magistriõpinguid Edinburgh’i Ülikoolis tehisintellekti valdkonnas.

Skype’i välisõpingute stipendium aitab suurendada Eesti tudengitele magistriõppe kättesaadavust välisülikoolides. „Skype toetab võimekaid Eesti noori, kes on otsustanud teadushariduse kasuks, panustades seeläbi ka Eesti tulevikku,“ selgitas Skype’i tarkvarainseneeria osakonna VSTS teenuste juht Karim Heredia. „Tänavune stipendiaat asub õppima valdkonnas, mis on infotehnoloogia sektori arengule kriitilise tähtsusega, tehisintellekt on juba praegu kasutusel näiteks Microsofti Azur AI ja Cortana platvormil, seega otsustasime toetada just tema õpinguid.“

Edinburgh’i Ülikoolis matemaatika ja füüsika bakalaureusekraadi omandanud Mari Liis Pedak jätkab magistriõpinguid samas ülikoolis, spetsialiseerudes tehisintellektile ja täpsemalt masinõppe uurimisele. Tehisintellekti valdkonda kuuluva masinõppe eesmärk on andmete põhjal välja töötada otsuseid ja ennustusi tegevaid algoritme. „Soovin jätkata masinõppega, sest mind paelub matemaatika selle taga. Lisaks huvitab mind see, kuidas integreerida meie teadmisi psühholoogiast ja neuroteadusest tehisintellekti arendamisesse,“ ütles Mari Liis Pedak.

Varasemalt on Mari Liis osalenud tudengisateliidi ESTCube projektis, samuti õppinud vahetusõpilasena California Ülikoolis Santa Barbaras. Mari Liis Pedakut on tunnustatud ka mitmete preemiatega, näiteks võitis ta 2013. aastal oma gümnaasiumi uurimistööga Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil eripreemia parima töö eest keemia valdkonnas.

Skype’i välisõpingute magistristipendiumit on välja antud alates 2006. aastast ning selle abil on mainekates välisülikoolides teadmisi kogunud 15 Eesti noort. Stipendiumikonkurssi koordineerib HITSA IT Akadeemia programmi raames. „Rõõm on tõdeda, et stipendium on 12 aasta jooksul kaasa aidanud Eesti hariduse arengule – mitmed endised stipendiaadid on praeguseks tunnustatud teadlased ning annavad muuhulgas oma teadmisi edasi ülikoolides,“ ütles IT Akadeemia programmijuht Signe Ambre.

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm IKT kõrghariduse kvaliteedi ja konkurentsivõime tõstmiseks, valdkonna teaduse arendamiseks ja vajaliku tööjõuressursi tagamiseks. Programmi koordineerib Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

 

Lisainfo:

 

Laura Vetik

Kommunikatsioonispetsialist

Hariduse Infotehnoloogia SA

Tel: 6510106 | 5507255

E-post: laura.vetik@hitsa.ee

www.hitsa.ee