TeamLabi võiduprojektiks tunnistati RFID kaarte koondav Driftband

TeamLab_Driftband_2013

Nädalavahetusel viiendat korda toimunud tootearendusele pühendatud TeamLabi võitjaks kuulutati RFID kaarte koondav Driftband. Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite ettevõtlustoe vääriliseks tunnistati lastele mõeldud arendav tekimäng.

16-17. märtsil toimunud viiendal TeamLabil kogunesid taas insenerid, disainerid ja turundajad, et üheskoos uusi tooteideid arendada. Enam kui kümnest esitletud ideest arendati edasi kuute projekti, mille meeskonnad kahe päeva jooksul tooteideed ning ärimudelit arendasid.

“On põnev vaadata, kuidas meeskonnatöö ning mentorite toe tulemusena tooteidee turutingimustele sobivaks formuleerub. Tooteideede kvaliteet oli väga kõrge ning need omasid reaalset turupotentsiaali,” kommenteeris Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet osalenud projekte.

Võidutöö puhul hinnati reaalse probleemi lahendust Ühiskaardi ning teiste kiipkaartide kasutamisel ning idee on kergesti teostatav ilma suurte investeeringuteta. “Tekimängu puhul hinnati kasutusmugavust ja sihtrühma vajaduste teadvustamist ning inkubatsioonitugi annab projektile tänases staadiumis kindlasti tugeva tõuke. Ära märgiti ka Softhanbo võitluskunstides kasutatavaid senisest turvalisemaid treeningvahendeid, mis on juba leidmas oma turuniši,” rääkis Leemet.

Meeskondi konsulteerisid oma ala parimad eksperdid Tallinna Ettevõtlusinkubaatoritest: Mart Brauer, Peeter Mõistlik ning Urmas Reikop; disainer Veiko Liis disainibüroost Taikonaut, Juri Nosach TTÜ Innovatsioonikeskusest
ning Peter Tapio ja George Iliev Atanassov Aalto Ülikooli Design Factory’st.

Rahvusvahelist TeamLabi tootearendus- ja ärimudeli nädalalõppu korraldavad Loov Eesti, Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid, innovatsioonikeskus Mektory, Garage 48 ja Eesti Kunstiakadeemia.

Ürituse korraldamist toetab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Via LoovEesti