Tallinna Windows 8 koodilaager suutis tartlaste poolt esitatud väljakutsele vastata

Windows8_24h_Koodilaager

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinna Polütehnikumis teine Windows 8 koodilaager, kus 24 tunni jooksul valmis palju vingeid äppe.

Ürituse idee oli sarnane Tartu omaga, kus esialgu tehti tutvust Windows 8 disainikeele ja kasutajakogemusega ning jätkati seejärel C# ja JavaScripti põhise äpiarenduse põhitõdedega. Loengud läbi, said kõik omal käel ära proovida, mida tähendab arendajale ja disanerile üht rakendust teha. Esimese asjana panid tiimid kokku oma visiooni sellest, milline peaks äpp lõpuks välja nägema, kuna vinge rakendus ilma modernse ja praktilise välimuseta pole kasutaja jaoks mõnus ning leiab end peagi hüljatud äppide maalt.

Kui esimesed eskiisid olid saanud heakskiidu, anti sõrmedele valu, et juba kesköisel vahekokkuvõttel särada. Kes tolleks ajaks vinget äppi valmis ei jõudnud, polnud viga, sest jäänud oli veel 12 tundi, et oma rakendust täiustada või suisa esimest korda tööle panna. Pühapäeva lõunaks aga oli valmis saadud 12 äppi, mille seast mentorid valisid parimaks Pakkumised.ee. w8_koodilaager_voitjad_tln

Pakkumised.ee on Windows 8 rakendus veebis asuvale keskkonnale, tänu millele jõuavad tarbijani hetkel kehtivad sooduspakkumised erinevatelt ettevõtetelt. Rakendus lubab hankida endale talonge esemete ja teenuste soodsamaks ostmiseks. Äppi peakuvas on koheselt meeldiv ülevaade kõige populaarsematest toodetest ja teenustest, nende hind ning soodustuse protsent. Teenuse kasutaja võib tootele vajutades lugeda täpsemat toote või teenuse kirjeldust ning vajadusel endale sooduskupong osta.

“Rakenduse arendus läks väga edukalt! Jõudsime peaaegu kõik algselt planeeritud funktsioonid teostada antud ajaga” – mainis ära rakenduse arendaja Kairo Koik.

Pakkumised.ee rakenduse arendajad olid pärast 24-tunnist projekti heas meeleolus, ning otsisid agaralt endale uut rakendust, mille kallal tööd tegema hakata.  Järgmine suurem projekt on tiimil plaanis teostada juba sel nädalavahetusel toimuval Garage48 üritusel.

Arendajateks olid Kairo Koik, Madis Peep ja Fred Moritz.

Kohad teisest viiendani jagunesid järgnevalt.

2. Maailmalõpu mäng – 3D maailmapäästmise mäng, kus peab kaitsma maakera langevate asteroidide ja muude kosmoseohtude eest

3. Carpe Diem – Motiveerivad laused mugavalt ühes rakenduses, lihtsuses peitub võlu.

4. Speaking IM – Inglise keele õppimise abivahend, kus seade hindab kasutaja öeldud lause hääldust.

5. Ajapaik.ee – Ajalooliste fotode uuesti pildistamise rakendus, kus kasutaja saab leida endale lähedal asuvad ajaloolise pildiga kohad ja pildistada uus versioon.

Samuti väärivad äramärkimist teised laagris valminud äpid.

 • Sun&Flower
  • Mäng, kus mängija on päike ja peab tulistama pilvi, et langeva veega lilli kasvatada.
 • Tudengi Köök
  • Kokkamise abimees tudengitele, kes ei suuda välja mõelda, mida endale söögiks valmistada. Vääris äramärkimist kui parim naiste äpp, kuna arendusmeeskond koosnes eranditult neiudest.
 • Maaameti kaart
  • Kuvab Maaameti poolt võimaldatud kaardi koos mõningate filtreerimisvõimalustega.
 • LifeHack
  • Eluks kasulike nippidega piltide kuvamine ühes rakenduses.
 • Kaardimäng
  • Kaardilt kohtade leidmise mäng, kus peab leidma kiirelt ja täpselt programmi poolt küsitud paiga asukoha. Punkte saab kiiruse ja täpsuse eest.
 • MoneyMagnet
  • Rahahalduse abivahend, kuhu saab sisestada oma kulud ja tulud erinevate valdkondade kaupa, saades nii ülevaade oma suurimatest kulu- ja tuluartiklitest.
 • Esmaabi
  • Esmaabivõtete ja põhitõdede õppimise rakendus.Laagriäpid

Oma isikliku panuse teadmiste näol andsid Tallinnas valminud äppidele mentorid Agu Suur (Axinom), Mait Poska (ERR), Mihkel Sirel (Skype), Maido Parv (Skype), Heiki Tähis (TPT), Tan Silliksaar (Semitar), Sander Soots (BattleIT), Gunnar Peipman (Lindprii).Windows8_24h_Koodilaager_toetajad_tpt Pilte üritusest leiab MUG.ee Facebooki lehelt.

Kui Tartu üritus seadis taseme kõrgele, siis Tallinn ei petnud ootusi ja suutis samaväärseid rakendusi luua. Kummast linnast aga parem äpp tuli, seda peavad otsustama Skype mentorid, kes hiljemalt 8. aprilliks poodi jõudnud koodilaagris valminud rakenduste seast valivad enda lemmiku ning premeerivad arendustiimi Surface RT-ga.  Samuti on ka kõikidel meil võimalik valida oma lemmikäpp, kuna kõik rakendused on oodatud osa võtma ka Eesti Windows 8 Äpp arendusvõistlusest, kus on olemas ka publiku lemmiku kategooria.

Koodilaagrid võivad olla küll selleks korraks läbi, kuid tulemusi peame veel kasutavate rakenduste näol natukene ootama. Kuid nähes, kuidas tiimid tegid tööd kohapeal, olen kindel, et sõna otseses mõttes käegakatsutavad tulemused ei ole enam kaugel.

Ürituste kordaminekutel andsid oma suure panuse ka sponsorid – Skype, Samsung, Microsoft, Playtech, Adduplex, PluralSight, EMT, MUG.ee ja Red Bull. Meile ruumide lubamise eest lähevad tänud Tallinna Polütehnikumile ja Tartu Ülikooli Arvutiteaduste instituudile.

 

One thought on “Tallinna Windows 8 koodilaager suutis tartlaste poolt esitatud väljakutsele vastata”

 1. Samal ajal mujal maailmas: http://www.am.ee/Windows-Phone-7-8

  Tekib nagu küsimus – milleks see kõik?

  ja siit ( http://www.zdnet.com/five-reasons-why-windows-8-has-failed-7000012104/ ) leiame sellise lõgu:
  “neither Windows 8 nor its cousins Windows RT and Windows Phone 8 even appear on NetApplication’s mobile and tablet reports for February 2013. How bad is that? Android 1.6, with is tiny 0.02% of the market, does make the list.”

  üks oht mis selle kõigega veel kaasneb ning mis on juba m$ arendajaid vähemalt korra tabanud – inimesed kulutasid aega ning ressursse õppides selgeks .Net.. ja nüüd on see hüljatud tehnoloogia.

Kommenteerimine on suletud.