Swedbanki uuenenud mobiilipank – kiirem sisselogimine ja sularahaautomaatide otsing Google StreetView abil

Aasta tagasi tõi Swedbank esimesena Eestis turule Androidi ning iPhone pangarakenduse mobiilile. Tänaseks on rakendused saanud juurde mitu kliendile vajalikku võimalust nagu näiteks kiirem sisselogimine ning võimalus otsida sularahaautomaate Google Streetview abil.

Swedbanki elektrooniliste kanalite juhi Arno Pae sõnul on uuenenud mobiilipank suuresti just kliendi nägu. „Me oleme oma klientidelt kogunud väärtuslikku tagasisidet ning selle põhjalt oma mobiilirakendust edasi arendanud. Üheks prioriteediks oli meil nö klikkide vähendamine kõikides põhilistes toimingutes. Lihtsustatult tähendab see seda, et vähema arvu klikkidega saab nüüd oma finantsasjad kiiremini telefonis aetud,“ sõnas Pae.

Pae sõnul on üheks oluliseks uuenduseks korduvate maksete tegemine. „Suur osa makseid tehakse täna ühtedele ja samadele saajatele. Vähendamaks klikkide arvu tõime eraldi menüüs välja 20 sagedasemat tehingupartnerit ning kliendil on mugav sellest nimekirjast õige välja valida ning seejärel on makse sooritamiseks tarvis täita vaid summa ja selgituse väljad,“ selgitas Pae.

Mobiilipanga uuendatud versioonis tähendab kiirem ligipääs kasutajale võimalust salvestada rakenduse “mällu” enda kasutajatunnus ja (mobiil-ID puhul) telefoni number. „See võimalus teeb mobiilipanka sisenemise oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks. Samas peab iga klient ise hindama enda riskitaset – kui telefon on pidevalt endaga ja pidevalt lukus, võib taolist lihtsustatud logimist endale lubada,“ märkis Pae.

Veel uuendusi mobiilipangas:

  • Oma kontonumbri saatmine. Sobib näiteks juhul kui tahad sõpradega lõunasöögi arvet jagada
  • Kui pangakaart läheb kaduma, siis saab seda mobiilist lihtsalt sulgeda.

Täna saab mobiilipangas teha järgmisi toiminguid:

  • teha siseriiklikke makseid;
  • vaadata konto väljavõtet;
  • vaadata kontojääki;
  • teha kiirelt ja mugavalt mobiilimakseid;
  • kasutada teenust „Saldo mobiilis”;
  • pangaautomaatide ja kontorite asukohad ja lahtiolekuinfo;
  • vaadata valuutakursse ja konverteerida valuutat;
  • Võimalik liikuda ärikliendi mobiilipanka.

Swedbanki mobiilirakendus on klientide poolt väga hästi vastu võetud – täna on see kõige populaarsem pangarakendus turul, mida on alla laaditud juba üle 45 000 korra.

Mida toob tulevik?
Eraklientide puhul näeme, et viie aasta perspektiivis hakkame paljusid neist kohtama arvutiekraani asemel mobiili vahendusel. Äriklientidega on pilt mitmekesisem, näeme erinevatele vajadustele erinevaid lahendusi. Kindlasti saab iga ettevõtja täisülevaate firma rahaasjadest internetipangast. Mobiilis tahame pakkuda ajakriitilisi toiminguid ja operatiivsemat ülevaadet. Osade toimingute tarvis kasutab äriklient aga hoopis süsteeme, mis on pangaga täielikult integreeritud ja seetõttu toimuvad protsessid automaatselt.  Ettevõtjatel soovitame valmistuda tulevikuks, kus igal inimesel on taskus telefon, millega on võimalik teha taustauuringuid ja hinnavõrdlusi poest lahkumata. Esimene info, mille klient oma mobiiliekraanile saab, võib osutuda määravaks. Nii võib juhtuda, et ostetakse hoopis teine, mobiiltelefoni kaudu leitud kaup. Sealjuures tasutakse selle eest mobiiliga ja tellitakse see endale koju. Või siis leidub telefonis lojaalsusprogrammi soodustus, mis mõjutab tegema positiivset ostuotsust. Igal juhul soovime, et meie pakutavad lahendused oleksid tulevikukindlad ja lubaksid kõiki tekkivaid võimalusi kiiresti kasutusele võtta.