E-postkontor laieneb

Kõiki kirju on nüüd võimalik edastada ja vastu võtta Eesti Posti Kirjakeskuses mugavalt ja turvaliselt ööpäev läbi. Kirjakeskus on ühenduslüli arvuti ja tavaposkasti vahel.

„Kirjakeskus aitab inimestel nii aega kui raha kokku hoida,” selgitab Eesti Posti infologistikadivisjoni juht Toomas Türk. “Ära jääb kulu ja vaev kirjad välja printida, ümbrikustada, margistada ning kirjakasti või postiasutusse toimetada. Seda kõike teeb iseteeninduslik online-keskkond inimeste eest.“

Kirjasaatja osaks jääb üksnes kirja koostamine ning koos saaja andmetega selle veebist teele saatmine. Erakliendid saavad Kirjakeskusesse siseneda ID-kaardi või Mobiil-IDga. Äriklientidel on sisenemiseks vajalik teenuslepinguga seotud kasutajatunnus ja parool, keskkonnaga liitumine on kõigile tasuta.

„Ettevõtted ja asutused, kes eelnevalt ise kirjad välja printisid, ümbrikusse panid, postiasutusesse viisid või siis kõiki neid teenuseid sisse ostsid, saavad täna ka selge rahalise ja ajalise kasu. Eelkõige võidavad keskmise suurusega ettevõtted, kus inimressurss on piiratum ning sageli puudub eraldi inimene dokumendihaldusega tegelemiseks,“ ütles Türk. Türgi sõnul võimaldavad ka paljud ettevõtted oma inimestel kodus töötamist. Just kodukontoris töötamisel on Kirjakeskus asendamatu abimees. Hea võimalus on keskkonda kasutada ja proovida Kaugtöö päeval 31. mail, mil kutsutakse üles töötama väljaspool kontorit ning kasutama kaasaegseid lahendusi.

Kui varasemalt oli Kirjakeskuse kaudu võimalus edastada ainult tähtkirju, siis nüüd saab teele lähetada ka lihtkirjad. Kirjakeskust saab kasutada kellaajast ja geograafilisest asukohast sõltumata ning äriklientidel ei ole kirjade üleandmiseks vaja enam vormistada saatelehte. „Uus süsteem lihtsustab kirjade üleandmist. Kui seni on klientides tekitanud segadust asjaolu, et üleantavad saadetised on vaja jaotada kättetoimetamise piirkondade järgi, siis selle teeb Kirjakeskus nüüd automaatselt,“ lisas Türk.

Kirjakeskusega on liitunud juba sadakond ettevõtet. Keskus on saanud ka rahvusvahelise tunnustuse osaliseks. Eesti Posti Kirjakeskus pälvis World Mail Awards’i nominatsiooni. Tegemist on postimaailma mainekamate auhindadega ehk nn Posti-Oscaritega.