Tallinnas saab täna tutvuda Eesti vanima sõitva autobussiga

Eesti Maanteemuusem toob täna Tallinna ühe oma väärikaimatest eksponaatidest, 1942. Austrias toodetud Saurer-bussi. Saurer sõidab Tallinna, et tähistada Tallinna Autobussikoondise ja Tallinna regulaarse linnabussiliikluse 90. juubelit.
Uudistada saab vanasõidukit Vabaduse platsil alates kl 12.

Saureri restaureerimise looga saab tutvuda siin: http://muuseum.mnt.ee/autobuss-saurer/

Möödunud laupäeval, 26.mail peeti Eesti Maanteemuuseumis ka traditsioonilist postijaama päeva, mis oli samuti kantud bussisõidu temaatikast. “1862. aasta maikuus alustas tööd Varbuse postijaam – sellega algas Tartu ja Võru vahel regulaarne posti- ja reisijate vedu, mis on tänapäevase ühistranspordi eelkäija. 90 aastat tagasi, 1922. aastal pandi Tartu ja Võru vahel käima bussiühendus, mis oli toona üks Eesti esimesi liine,” kõneles Maanteemuuseumi programmijuht Riinu Räim.

Eesti Maanteemuuseum on Eesti maanteede ajalugu kajastava materjali kogumise, uurimise ning üldsusele vahendamise keskus nii teaduslikel, hariduslikel kui ka meelelahutuslikel eesmärkidel. Maanteemuuseumi asutaja on Maanteeamet. Eesti ainsa terviklikult säilinud postijaama ümber rajatud muuseumikompleksis tutvustatakse interaktiivsete väljapanekute kaudu teede ja liikumisviiside arengut muinasajast kuni tänapäevani.Muuseumi originaalne ja innovatiivne vabaõhu näitusekeskkond kannab nime Teeaeg. Siin segunevad omavahel eriilmelised näitusekeskkonnad, puhketegevused, maastikuarhitektuur ja põnev ruumikogemus. Pinnasesse süvistatud keskkonnas liikudes saab kogeda ajas rändamist. Teede temaatika on avatud mänguliselt ja atraktiivselt, seades selle keskmesse tee kasutaja – inimese.