Logitech-Wireless-boombox

Logitechi kaasaskantavad kõlarilahendused – Ülevaade

Logitech on firma mille tooteid võib vast leida iga kodaniku laua pealt. Teeb ta ju äärest-ääreni igasuguseid seadmeid alustades odavatest hiirtest ja lõpetades kallite kodukino süsteemidega. Meie võtsime seekord testis ette kolm suuremat  kaasaskantavat helisüsteemi ja proovisime nad läbi.

Testis osalesid

  • Logitech Pure-Fi Express Pluss
  • Logitech Rechargeable Speaker S315i
  • Logitech Wireless Boombox

Logitech Rechargeable Speaker S315i

Logitech Rechargeable Speaker S315i
Logitech Rechargeable Speaker S315i

Kõige pisem testis olnud seade, mahuks hea tahtmise juures ka põuetaskusse, kuid tänu oma unikaalsele disainile on teda väga ebamugav kaasaskanda kui sinna reaalselt iPhone või iPod külge on ühendatud. Seadme kvaliteet on keskpärane ning heli kokku vaid 2W. Kui sul on sülaarvutil nt. Beats kõlarid, siis need teevad ilmselt paremat heli. Kuigi sa saad kuulata tunde (tootja andmetel kuni 20h) siis reaalsus on veidi kurvem – nimelt saad sa kuulata 20h ainult siis kui su iPod / iPhone aku on täislaetud ja seadme enda aku on ka täis laetud. Nimelt kasutab see seade enda opereerimisel ka iPod’i / iPhone’i akut. Kui sul saab seadme aku tühjaks, siis muusikat kuulata läbi seadme ei saa, sa pead ta eraldi laadima panema (tõsi küll, 3.5MM pistikupesa kaudu saab muusikat edasi kuulata laadimise ajal, kuid mitte läbi iPod’id dokki).

httpv://www.youtube.com/watch?v=V9hVA43-MsE

Hinne 2/5. Ära osta, säästa oma närve. Ka hind on krõbe, 59,90€.

Logitech Pure-Fi Express Pluss

Logitech Pure-Fi Express Plus
Logitech Pure-Fi Express Plus

Võrreldes väiksema kaasaskantava vennaga on tal on erinevalt teistest ka sisseehitatud kell ja äratuskell. Kaasa tulid taga hulganisti adaptereid erinevate iPod’ide ühendamiseks, iPhone läks aga sisse vabalt ilma mingi adapterita.

Kuigi heli kõlab nagu oleks ta asetatud padja alla ning kesksagedused on liiga kõrged siis on tal siiski mõned eelised. Testis olnud seadmetest on tal ainsana 360 kraadi süsteem mis sisuliselt tähendab seda, et heli jaotub ruumis ühtlaselt tänu sellele, et kõlarid on mõlemal pool. Omab head effekti suures toas kohvilaua peal kuid mitte niihead effekti magamistoas nurgas kummuti peal.

Ent tasub märkida, et helikvaliteet on siiski oluliselt parem kui S315i tootel ning ka oluliselt valjem ning tänu 360 kraadi kõlarisüsteemile ka kogu toas kuulda. Põhjus miks seda seadet osta hoopis Wireless Boomboxi asemel on justnimelt lisafunktsionaalsuses mida ta pakub – võimalus kasutada seadet lisaks veel kella ja äratuskellana on ülimalt positiivne.

Kuigi kaasatulnud pult on pisike ja näeb kena välja on ta nupud kuidagi vetruvad ja ebakonkreetsed. Oluliselt rohkem meeldib meile nt. Apple Remote, mis on veidi suurem ja nupukäik on seal konkreetne.

httpv://www.youtube.com/watch?v=UB__J-B_ZoM

Hinne: 3/5. Kui sulle pakub huvi iPodi dokk, äratuskell, öökell ja puldiga juhitav süsteem siis on see sinule. Kui sa ootad temast aga pigem vinget helilahendust või pole iPod’i dokk sinujaoks oluline, vaata pigem Logitech Wireless Boomboxi poole. Hind 55,90€.

Logitech Wireless Boombox

Logitech-Wireless-boombox
Logitech Wireless boombox

Eelmises ülevaates kirjutasime Logitech Mini Boomboxist mis pani meid imestama kui palju heli suudab väike karbike teha siis pettusime me selleüle, et sisseehitatud mikrofon kasutuskõlbmatu oli ja bass kui selline lugudest sujuvalt üle karjus. Suuremal vennal selliseid hädasid pole – madalad sagedused on natukene liiga tugevad, kuid üldjoontes helipildi üle kurta ei saa. Sobib väga hästi kodukasutajale kuid kindlasti mitte tundlike kõrvadega inimesetele.

Good Charlotte plaati testiks kuulates avastasime me juhuslikult aga selle, et kui kuulata seda läbi rdio siis on heli järsku kordades parem. Tuleb välja, et iPad’is olevad 320kbit/s lood kõlavad sellel seadmele kehvemini kui raadio poolt streamitud 128kbit/s lood. Miks ei oska me täpselt vastata.

Ent kus võiks sellist laadi aparaati tarvis minna? Tal on olemas korralikud akud ning kusagile piknikule või randa kaasa vedamine on kindlasti hea idee. Kuid vast kõige suurem potensiaal on tal olla suvila helisüsteemina. Sinna sobib see masin nagu valatult – grillpeo ajal viia välja muusikat mängima ning ei pea jamama juhtmetega ning heli valjudus on rohkem kui küll sellist tüüpi kasutuse jaoks. Pärast tuppa viies lükkad laadija taha ja muusika jätkub. Kuid siinkohal avastasime väikese ebameeldivuse – nimelt akudelt on volüüm vaiksem ning niipea kui sa ühendad kaabli taha läheb heli  järsku valjemaks.

httpv://www.youtube.com/watch?v=aaXWkwym1ak

Hinne 4/5. Sobib ideaalselt kodukasutajale kes ei ole tundlike kõrvadega. Seadmel on korralik aku, kena välimus ja palju muud huvitavat. Hind 140,99€.