Eesti Ekspressi artiklis ebatäpsete väidete ümberlükkamine


Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts kohtus Eesti Ekspressi ajakirjanikuga ja edastas ka kirjalikud selgitused kõigi õhku visatud spekulatsioonide osas, kahetsusväärsel kombel ei ole mitmed neist leidnud täna ajalehes ilmunud artiklis kajastamist.

Ekslik on artiklis esitatud väide, nagu Eesti Interneti SA-l oleks käimas kolm kohtuvaidlust Andmekaitse Inspektsiooniga. Eesti Interneti SA-l ei ole ei inspektsiooni ega kellegi teisega käimas mitte ühtegi kohtuvaidlust.

Samuti on ekslik väide lähetuste sihtkohtades kauem viibimisega kohta ja Eesti Ekspressile esitati erinevate ürituste kestvuse kohta täielikud andmed. Kõigilt lähetustelt on naastud esimesel võimalusel pärast kogu programmi lõppu ja sõltuvalt lennuvõimalustest.

Soetatud generaator on asutuse kontori varutoide tagamaks asutuse töö elektrikatkestuste korral. Toidet ei ole võimalik tagada UPS-dega, UPS tagab vaid valitud hulga arvutustehnika töö võrgukatkestuse ajal generaatori toitele ümber lülitamise ajal. Kõigi küsitavatena esitatud kulude kohta on olemas selgitused, kasvõi näiteks „Eesti helisalvestised 1939” CD-de soetamine, mis oli asutuse kingitus Endel Lippmaa 80 juubeliks. Juhatuse liikme leping näeb osana motivatsioonipaketist ette ka enesetäiendamisega seotud kulude katmise.

Seoses tasu langetamisega on jäetud märkimata Ekspressile esitatud väide, et domeeni tasu on seotud nimede arvuga registris. Samuti, et eraisikutel on .ee lõpulisi domeene võimalik registreerida ka tasuta eesti.ee ja era.ee lahendusi kasutades.

6 thoughts on “Eesti Ekspressi artiklis ebatäpsete väidete ümberlükkamine”

  1. Kogu aeg suuvooder olnud ju. Ainult enne oli Soots, nüüd Kreutsvald. Eks näeb kuhu sellised välja jõuavad.

    1. Mina isiklikult neil kahel erilist vahet ei tee vaadates kuidas käib pidev üksteisele takka kiitmine.

  2. Korralik väljaanne (ja seda kahtlemata BattleIT soovib olla) peaks pressiteateid kasutama alusmaterjalina mingi loo koostamise juures. Pressiteadete üks-ühele kopeerimine ja nende esitamine enda nime all pole just kuigi mõistlik ning ühiskonnale/lugejatele kasutoov tegevus.
    Sihtasutus vajab aga ühte põhjalikku ning erapooletut auditit. Praeguse info põhjal tundub küll, et tegemist on arutu raha tuulde loomisega, mis eesti internetile ning organisatsioonide tegutsemiskultuurile au ei tee. Partsi haldusalus tundub kahjuks selliseid kahtlaseid JOKK alasid juba liigagi palju tekkivat. Varsti hakkab Savietsilegi juba järgi jõudma.

Kommenteerimine on suletud.