Fotod: mobiilifirma uus “aju” teenindab korraga 10 miljonit kõnet

tele2

Tele2 vahetas oma Eesti sidevõrgu keskjaama ehk “aju” uue vastu, mille tehniline võimsus lubab samaaegselt teha kuni 10 miljonit telefonikõnet ja kasutada 12 miljonil inimesel 4G internetti.

Tele2 Eesti tegevdirektori Argo Virkebau sõnul investeeris Tele2 tehnoloogia uuendamisse 40 miljonit eurot, millega vahetati välja kogu sidevõrk ja keskseadmed ning täiustati ülekandevõrku. “Tele2 eelmise põlvkonna keskjaamast käis läbi kõigi Eesti mobiilikasutajate side. Enam kui kümne aastaga vahendas serveritesüsteem 12 miljardit kõnet, 30 miljardit kõneminutit ja poolteist miljardit SMS-i,” ütles Virkebau.

Argo Virkebau sõnul toimus keskjaama uuendamine sujuvalt ning kliendid seadmevahetust ei tunnetanud. “Nokia uued keskseadmed on tehnoloogia viimane sõna, mille võimsusvaru lubab korraga teha kuni 10 miljonit üheaegset kõnet ja teenindada 12 miljonit internetikasutajat,” ütles Virkebau.

Virkebau sõnul on uued keskseadmed lisaks suuremale võimsusele ka kordades energiasäästlikumad ning töökindlamad. “Tehnikafirma töötajatele on keskjaam ehk “aju” pigem kolleeg kui lihtsalt masin. Seepärast andsime kolmele põhiseadmele Tele2 kõige esimese, saja- ja kolmesajatuhandenda kliendi järgi nimed – Raul, Margus ja Karina,” ütles Virkebau.

Töökindluse tagamiseks vahetas Tele2 välja ka Tallinna teletornis asuvad dubleerivad keskseadmed.

Fotod: Tele2 juht lülitas välja eelmise põlvkonna “aju” ning avas Nokia viimase generatsiooni keskseadmed.

Tele2 aju 4 Tele2 aju 1 Tele2 aju 2 Tele2 aju 3