WordPress 2.5 on hea ja halb korraga.

WordPress 2.5 toob õuele nii probleeme kui ka rõõmu. Enamik kasutajaid hakkab ilmselt uut versiooni kas jumaldama või vihkama. WordPressi välimus on püsinud suurtemate muutusteta 2.0 versioonist alates, kuid 2.5 versioon toob uue administreerimisliidese ning kahjuks ka probleeme.

Kui muidu on uus administreerimisliides igati vinge ja lahe, siis artiklite ja uudiste kirjutamine on koht kus uue versiooniga on natukene nihu läinud. Nimelt on uues versioonis küljepealt eemaldatud sellised asjad nagu katekooriad, postituse ilmumise aeg jne ning lisatud need hoopis redigeeria alla. See on suur miinus, sest nüüd tuleb pidevalt kerida. Ja kui sa oled harjunud poste tagantjärgi muutma või parandama siis nüüd on vintsutust rohkem kui kopika eest. Allpool ilustreeriv pilt.

Admin WP

Uue ja vana versiooni võrdlusest saab muide lugeda ja pilte vaadata Optiniche blogist. Uus versioon murrab paljud lisad mis WordPressile kirjutatud on ning ei pruugi üldse hästi läbi saada muudetud premalinki struktuuri puhul. Suure blogi puhul pole mõeldav see et vanad lingid tööle ei jää. Kui oled otsustanud uuendada uuendada oma blogi, siis soovitatav oleks praegune blogi kloonida, ning katsetada kloonitud blogi peal, vältimaks ootamatuid üllatusi. WordPress ise kirjutab oma 2.5 versioonist siin.

2 thoughts on “WordPress 2.5 on hea ja halb korraga.”

  1. WordPress on blogimootor. Paljud (sealhulgas ka mina) pean WordPressi parimaks võimalikusk varjandiks blogi pidamisel. BattleIT jookseb muide mugavdatud WordPressi mootoril 😉

Kommenteerimine on suletud.