Uus Office 365 nüüd saadaval Eesti ettevõtetele

office_365Alates aprillist 2013. aastal on Microsofti uuendatud pilveteenus Office 365 nüüd saadaval ka Eesti äriettevõtetele.
Uue ajastu Office 365 on täiendatud uute funktsioonide ja eripakettidega, mis vastavad nii väike ja keskmise suurusega ettevõtete kui suurte organisatsioonide vajadustele. Lisaks uuendatud Microsoft Lync Online, Microsoft Exchange Online ja Microsoft SharePoint Online teenustele saavad nüüd ärikasutajad juba tuttavad Office´i tööriistad seadistada korraga viiele arvutile kõige kaasaegsema pilveteenusena.

Esmakordselt jõudis Office 365 teenusena turule 2011. aastal ja see on olnud kõige kiirema turosa kasvuga äriteenus Microsofti ajaloos. Kõigest 18 kuud peale turule tulekut oli iga viies Microsofti äriklient läinud üle Office 365-le. Viimase 12 kuuga on väike ja keskmise suurusega ettevõtete arv, kes on kasutusele võtnud Office 365, tõusnud 150%.

Rahvusvahelistest organisatsioonidest on Office 365 kasutusele võtnud näiteks Midroc Euroopa, Rahvusvaheline Punane Rist, Helly Hansen, Tesco, Toyota, Barilla America Inc, Chicago linnavalitsus jt.

„Teenusepõhisest Office´ist on võitnud just Eesti väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted, kes saavad lõpuks ometi taskukohase hinna eest kasutada tipptasemel äritegevuse tööriistasid nagu SharePoint ja Exchange koos Microsofti serverimajutusega. Usun, et Office 365 teeb Eestis kiire turuosa kasvu,“ märkis Helen Märtsoo, HÄT Systems OÜ teabehalduslahenduste divisjoni juht.

Ettevõtetel on võimalik valida kolme erineva Office 365 paketi vahel: Office 365 ProPlus, Office 365 Midzise Business, Office 365 Small Business Premium. Paketi sisuteenus ja hinnatase on kohandatud vastavalt ettevõtte suurusele, töötajate arvule ja erinevate Microsoft Office ´i tööriistade kasutamise vajadusele.

Atea teenuste majutusosakonna juhi Rene Kaalo sõnul on Office 365 väga hea teenus, mida on lihtne ja mugav oma klientidele pakkuda. „Eestis on palju just väike ja keskmise suurusega ettevõtteid, kes saavad selle teenuse abil on IT-kulusid optimeerida,“ lisas Kaalo.

Office 365 kodukasutaja pakett Home Premium jõudis Eesti turule selle aasta veebruarikuus. „Kui pilveteenusest on siiani räägitud eeskätt äriettevõtete kontekstis, siis Office 365 kodukasutajate kiire kasv viitab selle teenuse liikumisest üha rohkem tavatarbijateni,“ märkis Microsoft Baltikumi Office´i tootejuht Andrejs Juscenko.

Lisainfot Office 365 kohta leiab veebilehelt www.office.com

Microsoft on maailma juhtiv tarkvara, IT-teenuste ja lahenduste tootja. Microsoft Eesti on tegutsenud alates 2003. aastast. Ligi 80 äripartneri kaudu jõuavad Microsofti tooted ja teenused Eestis tuhandete ettevõtete ja sadade tuhandete inimesteni. Lisaks tegutseb Eestis Microsofti Skype’i arendusosakond, kus töötab ligi 400 inimest.

Microsoft aitab eraisikutel, ettevõtetel ja riigisektoril kasutada infotehnoloogiat edu saavutamiseks nii töös kui ka eraelus. Meie tooted ja teenused – Windowsist, Office’ist ja Internet Explorerist kuni erinevate serverilahenduste ja äritarkvarani – on loodud seda eesmärki silmas pidades.