-
Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
-
FW: Sony tõi turule 4K HDR-telerite MASTER-seeria, kuhu kuuluvad AF9 OLED ja ZF9 LCD on koduse pildikvaliteedi tippsaavutus - 8. august 2018
-
FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Eesti võistlejad saavad Robotexil osaleda poole soodsamalt - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Robotex koolitab robootikaringide juhendajaid - 8. august 2018
-
FW: RIA hoiatab võrguseadmete vastu suunatud rünnete eest - 28. juuli 2018
-
FW: Agentuur A.W.Olsen & Partners lõi maailma parima kampaania riigisektori jaoks - 18. juuli 2018
-
FW: Pressiteade: Levikom toob turule uudsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid - 18. juuli 2018
-
Nokia 3.1 jõuab Eestisse - 16. juuli 2018
-
FW: Sony avas fotograafiaveebi α Universe - 13. juuli 2018
Kaks Eesti idufirmat jõudsid maailmakuulsa MIT ülikooli korraldatud idufirmade võistlusel kümne finalisti hulka.
Türgis toimunud MIT Global Startup Workshop’il jõudsid ligi kuuekümnest osalejast finaali kaks EASi poolt ellu kutsutud ettevõtluskonkursi Ajujaht finalisti: kolmerattaline tõukeratas Raybike ja reisimäng Gamebook.
EASi innovatsioonivõimekuse juhi Aali Lilleoru sõnul on eestlaste projektid jätnud MIT Global Startup Workshop’i korraldajatele läbi aastate nii tugeva mulje, et 2013. aasta idufirmade suurvõistlus toimub juba Tallinnas. “Gamebook oli Ajujahi mullune finalist ning Raybike’i võistkonnale annab rahvusvaheline tunnustus tänavusel konkursil kindlasti enesekindlust juurde,” ütles Lilleorg ja lisas, et Raybike’id on soetanud praeguseks juba nii Tallinna Lennujaam kui Skype’i kontor.
Eestit esindas Türgis peetud MIT Global Startup Workshop’il kaheksa Ajujahil osalenud meeskonda.
MIT Global Startup Workshop toimus tänavu 15. korda. Tegemist on maailma ühe mainekama idufirmade konkursiga, mis ühendab ettevõtjaid, investoreid, akadeemikuid ning avaliku sektori esindajaid. Ürituse eesmärgiks on uute lahenduste tunnustamine ning ettevõtluse ja kontaktide edendamine.
Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärgiks on aidata noori talente uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkursi ellukutsuja on EAS ja konkursi korraldamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. 95 000-eurose auhinnafondi panevad tänavu kokku Eesti edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid: SEB Pank, ABB, Webmedia, Skype, NASDAQ OMX, Technopolis Ülemiste, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Briti Nõukogu, KredEx, Terviseparadiis, Heateo SA, Avision, MarkIT, Advokaadibüroo Borenius, Tallinna ja Tartu linn. Ajujahi aitavad ellu viia BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.