Eesti parimaks e-teenuseks valiti TransferWise

Untitled

Täna kuulutati infoühiskonna konverentsil “Eesti parim e-teenus 2013” konkursi üldvõitjaks rahvusvahelist maksete ja valuutavahetuse teenust pakkuv TransferWise.

 

“Eesti parim e-teenus 2013” konkursi žürii esinaise Katri Ristali sõnul võitis TransferWise nii e-äri kategoorias kui pärjati ka üldvõiduga. “Taavet Hinrikuse ja Risto Käärmanni loodud idufirma TransferWise võimaldab teha rahvusvahelisi valuutaülekandeid iga kord teenustasu või konverteerimise eest pangale suurt lõivu maksmata,” ütles Ristal ja lisas, et teenusel on maailmas suur turg.

 

TransferWise’ile andis peaauhinna Tallinnas ülemaailmse e-teenuste konkursi World Summit Award juht Peter A. Bruck, kes kutsus võitja ka rahvusvahelisele konkursile.

 

“Eesti parim e-teenus 2013” konkursi e-meelelahutuse kategooria võitis TipTheAuthors internetikeskkond, kust saab legaalselt alla laadida Eesti ja välismaa filme ning muusikat. E-kultuuri valdkonna parimaks tunnistati veebimäng Ennemuistne, e-valitsemise sektoris e-piirijärjekorra süsteem ning e-kaasamises loovate projektide ühisrahastusplatvorm Hooandja.

 

Katri Ristali sõnul laekus konkursile kokku 77 tööd ning tänavune võitjate tase oli väga tugev, kuid mõnes valdkonnas jäi auhind ka välja andmata – näiteks e-hariduse ja e-tervise valdkonnas.

 

Kristo-Käärmann
Kristo-Käärmann

“Eesti parim e-teenus” konkursi eesmärk on tutvustada innovatiivseid e-teenuseid ja e-lahendusi, aga ka nende tellijaid ja tootjaid nii avalikus, era- kui ka mittetulundussektoris. Konkursile said teenuseid ja lahendusi esitada nii teenusepakkujad ise kui ka teenuste tootmisesse kaasatud tarkvaraarendusettevõtted.