Ülevaade: HP Photosmart Wireless

HP Photosmart on kodukasutajale mõeldud kodukombain mis oksab muuseas ka WiFi otsas istuda. Tegemist on nii-õelda klassikaga ehk kõigile juba tuntava kodukombainiga millele on juurde lisatud WiF ning ekraan koos kaarilugeja ja paari nupuga.

Tarkvara

Alustada tuleb sellest, et automaatselt draivereid ei paigaldata ei Windows Vistas ega ka Windows 7 seega tuleb kasutada CD plaati draiveritega. Draivereid installitakse väga kaua, ca 30 minutit. Proovisin ka puhtale masinale paigalduse teha, võttis veidi vähem aega, ca 25 minutit. Selle aja jooksul paigaldatakse sulle Windows Live Galerii plugin, Windows Desktop Gadget ja hunnik HP asju mida sa ei taha lisaks draiveritele. Enne printimist tuleb soovituslikult test leht välja printida, mis võtab aega paar minutit. Muide HP roheline tarkvara mis peaks lihtsustama printimist üle interneti, soovitan ma kohe maha võtta kuna peale koormamise ja teiste rakendustega konflikti minemise midagi tarka ei tehta.

Printeri enda testimine

Alustasin testimist siis piltide printimisest. Mälukaardi tunneb ilma probleemideta ära ja pildid ilmuvad kenasti ekraanile (muuseas näitab ekraan ka hoiatusi nagu nt. kahanev värv). Keskmiselt saab printida ühe värvikomplektiga 25 A5 pilti (kuigi lubatud on 100). Ükskõik kui palju ma ka seadeid ei muutnud, peasid ei puhastanud ega kalibreerinud – fotopaberile jäi ikka ja jälle kerged triibud peale mida näha kui lähedalt uurida, samas fotoalbumis teistele näitamisel seda tähele ei pane.

Enne printimist sirvi kindlasti juhend läbi ja vaata kuidas täpselt peab arvuti poolelt seadistama fotopaberile trükiks. Muidu ei ole tulemus ootuspärane ega meeldiv!

Kui printida tavalisele A4 paberile siis on triipudest vaba, seega oletan et tegemist on fotopaberiga seotud probleemiga.

Järgmisena katsetasin koopiategemist, mis toimib küllaltki kiirelt kuid probleemiks on see, et värvid ei ole samad. See tekkitas minus küsimuse kas värve on võimalik kuidagi õigeks saada, nii võtsingi printeri kaenlasse ja jooksin kohaliku trükikotta. Peale korraliku arvutitaha ühendamist koos kalibreeritud värvidega monitoriga sai proovitud erinevaid värvisätteid ning värve ma õigeks ei saanudki. Nii on alati vähemalt pooltooni värvid erinevad – kas siis ekrsamad või tumedamad, päris õiget tooni kätte ei saanudki. Dokumente prindib printer kiirelt ja korralikult ning värvi jätkub oluliselt kauemaks, testperioodil ei saanud musta tinti kuidagi tühjaks, kuigi prinditud sai üle 100 lehe.

Tegin julma katse, ehk mis juhtub kui printer jääb ca kuuks ajaks seisma. Kas kasetid ärkavad peale seda ellu ja prindivad nagu oavarres või tahab printer mult uusi kasette saada? Rõõm teatada, et vähemalt selles osas probleeme ei olnud ning kasetid suudeti ilusti ellu äratada. Ebameeldiv on aga see, et kui sul pole värvilisi kasette paigaldatud siis printida must-valget teksti sa ei saa.

Kokkuvõte

Tegemist on mugava inimese printeriga – võta asja vabalt ning prindi üle WiFi ilma kaablit ühendamatta. Prindi fotosid otse mälukaardilt või tee koopiaid tekstidokumentidest. Tähtis on see, et pakk värve kusagil käeulatuses oleks kuna need saavad päris kiirelt otsa, väike arvutus näitab, et ühe foto väärtuseks tuleks natuke vähem kui 2 krooni seega tegemist pole väga odava lõbuga kuid mugavus maksab. Kui sind ei häiri, et sa ei saa ka parima tahtmise juures samu värve mida sa ekraanil näed siis pole ju ideeliselt midagi katki.

Hinne: 3+