Erakordne TEDxTartu konverents kutsub otseülekannet jälgima

26. novembril toimuv TEDxTartu konverents toob huvilisteni silmapaistvate inimeste olulisi saavutusi ja ideid erakordses 18-minutilises formaadis. Otseülekanne internetis võimaldab konverentsi jälgida kõikjalt. 2010. aastal kasutas võimalust tuhandeid eestimaalasi, käesoleval aastal planeeritakse jõuda veelgi rohkemate inimesteni. Üles astuvad Marju Lauristin, Heikki Haldre, Hendrik Relve, Reet Aus, Rein Veidemann jpt.

“TEDxTartu konverents pakub suurepärase võimaluse heade ideede levimiseks ning mistahes põnevate uute algatuste sünniks. On hea meel tõdeda, et TEDx konverentsid on muutunud Eestis üha populaarsemaks ning kasvanud rahvusvaheliseks. Lisaks kohapeale tulemisele on konverentsi võimalik jälgida ka internetiülekande vahendusel,” ütles konverentsi üks korraldaja Laura Kalda.

TEDx konverentsid on inspireeritud iga-aastaselt Californias toimuvast TED (Technology, Entertainment, Design) konverentsist. TEDx-üritus hõlmab ühtaegu TED-i kõnesid video vahendusel ja sõnavõtte elavas esituses, et tekitada süvitsiminevat diskussiooni ja suhtlust väiksemas grupis. TED-konverents annab TEDx programmi jaoks üldised suunised, kuid kõik TEDx-üritused on organiseeritud iseseisvalt.

Konverentsi toimumist toetavad Playtech, EAS, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu linn, TÜÜE, Eesti Maaülikooli Üliõpilasesindus, Maag Grupp, Nasdaq OMX, British Council jt.