Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
Toomas Hendrik Ilves Euroopa suurima idufirmade ürituse avakõnelejaks
Slush 2013 toob novembris Helsingisse ligi 40 miljardi dollari eest riskikapitali13.-14. novembril korraldatakse Helsingi Kaablitehases kuuendat korda start-up teemaline suursündmus nimega Slush. Rahvusvaheline üritus toob kaheks päevaks kokku Põhja-Euroopa, Põhjamaade, Balti riikide ning Venemaa ettevõtlusmaailma kogenuimad nimed ning värsked talendid, kokku ligi 5000 inimest.
Tänavuse konverentsi peateemad on mängimine ja mängutööstus, äritarkvara, turvaline Internet, tervishoid ning keskkonnasäästlikud, puhta tehnoloogia lahendused (cleantech). Kaablitehases valmistutakse võtma vastu kuni 5000 inimest, tuhatkonda ettevõtet, üle 300 rahvusvahelise meedia esindajat ning enam kui 500 investorit, kes on ärimaailma rambivalgusse aidanud firmad nagu Facebook, Spotify, Dropbox, Supercell ja paljud teised.
Ürituse avakõnelejate seas on palju intrigeerivaid nimesid USA-st, Jaapanist ja Euroopast, kuid ka Põhjamaadest ja Balti riikidest. Lisaks Toomas Hendrik Ilvesele, Nokia eksjuht Jorma Ollilale ja Skype’i kaasasutaja Nicklas Zennströmile võtavad sõna edukate idufirmade juhid: Fortumo Rain Rannu, TransferWise’i Taavet Hinrikus, GetJar’i Ilya Laurs, Supercell’i Ilkka Paananen ja iZettle’i Jacob de Geer.
Slushi peamine eesmärk on luua suhted algstaadiumis idufirmade ning Euroopa ja Ameerika äriinglite ja riskiinvestorite vahele. Kõik ettevõtted, kes registreeruvad üritusele enne teisipäeva 15. oktoobrit, lisatakse automaatselt investoreile esitletavate ettevõtete listi. Listi abil viib ürituse korraldustiim ellu kuni 3000 eelnevalt kokkulepitavat kohtumist idufirmade ning äriinglite ja ekspertide vahel. Samuti jagatakse listi abil välja konverentsiruumi demostendide kohad ning koostatakse avalike esitluste ehk pitch’ide ajagraafik.
Läinud aastal viibis konverentsil ja selle õhtustel järelüritustel esindajaid üle 50 rahvusvahelisest investeerimisfirmast ning rohkem kui 300 äriinglit, kes kokku esindasid üle 40 miljardi USA dollari väärtuses riskikapitali.
Slush põhineb idufirmadele sarnaselt väikese eestvedajate tuumiku entusiastlikkusel ning hulga inimeste vabatahtlikul tööl. 2008. aastal, kui peeti esimene konverents, said Helsingis kokku 300 asjast huvitatud inimest ja investorit. Üritus on jõuliselt kasvanud, olles nüüd üks suurimatest ent siiski mittetulunduslikul eesmärgil korraldatud valdkonna üritustest Euroopas.
Slushi peakorraldaja on Helsingis baseeruv idufirmade kiirendi StartupSauna, mis hiljuti nimetati rahvusvaheliste kiirendite tulemuslikkust mõõtnud uuringus maailma parimaks vähem kui 5 aastat tegutsenud kiirendiks. Lisainfo: www.startupsauna.com
Lisainfo Slush 2013 -ürituse kohta: www.slush.org