Nikon tutvustab: D600

Kompaktne Nikon D600, Nikoni seni väikseim ja kergeim täiskaadriline digitaalne peegelkaamera, annab fotoentusiastide pildistamiskogemusele uue kvaliteedi.

Varem vaid profikaamerates kasutatud FX-pildianduriga varustatud üllatavalt kerge Nikon D600 võimaldab palju rohkematel fotograafidel avastada täiskaadri eeliseid ja viia oma pildistamisharrastus uuele tasemele. Uus kaamera laseb avastada uue sügavuse ja detailsusega maailmu tõelisest lainurgast super-telefotoni ja toidab kasutaja pildistamiskirge, pakkudes iseenese eest kõnelevaid elavaid pilte.

Dirk Jasper, Nikon Europe’i profitoodete juht, ütles: „Me tunneme tõelist elevust selle üle, et Nikon D600 teeb FX-formaadis kaamerad kättesaadavaks laiemale fotograafide ringile kui kunagi varem. Paljud pühendunud asjaarmastajad on seda oodanud. Kuna uues kaameras on kasutatud mitmeid meie profikaamerate tehnoloogilisi lahendusi, siis on see oma turusegmendis tõeliselt revolutsiooniline toode.”

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=6FTrz2p-vgs
Erakordne sügavus ja detailsus

Nikoni uus 24,3-megapiksline FX-formaadis (täiskaadriline) CMOS-andur pakub suurepärasel tasemel detailsust ja toonivahemikku isegi hämarates tingimustes.

Alates tõelistest lainurk-kaadritest super-telefoto võteteni võimaldavad kaamera 14-bitine A/D konversioon ja suurepärane müra ja signaali suhtarv jäädvustada märkimisväärselt kvaliteetseid vähese müra ja suure dünaamilise ulatusega pilte ka kõrge ISO-tundlikkuse puhul.

Kaamera pakub 100–6400 ISO vahemikku, mis on laiendatav maksimaalselt 25 600 ISO-ni (ekvivalent) ja minimaalselt 50 ISO-ni (ekvivalent), mistõttu saab sellega ka hämaras suurepäraselt pildistada. Kaamera arukad müravähendussüsteemid kontrollivad müra ilma peenemaid detaile ohverdamata, pakkudes kõigis valgusoludes suurepärast paindlikkust, pildid on erksad ja puhtad isegi kõrgematel ISO-tasemetel.

EXPEED 3 pilditöötlus

Nikon D600, mis on varustatud sama moodsa EXPEED 3 pilditöötlusmootoriga nagu Nikoni esinduskaamera D4, täidab vaevata andmemahukaid ülesandeid ilma kiirust ega kvaliteeti ohverdamata.

16-bitine pilditöötlus pakub rikkalikumaid värve ja toone kui kunagi varem, luues sujuvaid, rikkalike detailide ja toonidega gradatsioone kogu skaalal kuni puhta valgeni välja, isegi kui pildistate JPEG-vormingus pilte.

Ülitundlik automaatse teravustamise süsteem

Nikon D600 abil saab mis tahes valguses kergesti objekti tabada tänu Nikoni Multi-CAM4800 39-punktisele automaatse teravustamise süsteemile, mille automaatse teravustamise tundlikkus pärineb esinduskaamerast D4.

Kaamera ühildub objektiividega, mille ava kombineeritud väärtus on f/8 ja tundlikkus ulatub kuni -1 EV-ni (ISO 100, 20°C/68°F) ning teeb teravaid pilte ka keerulistes valgustustingimustes. Mitmed automaatse teravustamise režiimid, sealhulgas dünaamilise ala automaatne teravustamine ja ruumiline kalkeerimine, võimaldavad hoida fookuses ka kõige väiksemaid objekte, hoolimata nende liikumise ettearvamatusest.

httpv://www.youtube.com/watch?v=z1-BD9S08UQ&feature=relmfu
Esitluskvaliteediga video

Nikon D600 mitmikala D-video , mis põhineb Nikoni hinnatud D800 mudelis kasutatud tehnoloogial, pakub maksimaalset paindlikkust fotograafidele, kes soovivad jäädvustada videoid. Lai valik videorakendusi, põhjalik kaadrikiiruste valik ja mugavad kohandatavad juhikud, mis võimaldavad video jäädvustamise ajal reaalaja vaadet täies ulatuses juhtida, moodustavad kasutajatele parimat võimalikku videosalvestust pakkuva terviku.

Kaadrikiirused: Full HD (1080p) videoid saab salvestada kiirustega 30p, 25p ja 24p ning 720p videoid kiirustega 60p, 50p ja 25p. Full HD videoklipid võivad olla kuni 29 minuti 59 sekundi pikkused.

Mitme ala režiim:: Full HD (1080p) salvestamine on võimalik nii FX- kui DX-põhistes formaatides, mis annab kasutajale erakordse väljendusvabaduse.

HiFi helijuhtimine: Nikon D600 annab videotele pildiga samaväärse kõla. Tänu mikrofonipistikule saate selge heli salvestamiseks kasutada välist stereomikrofoni heliväljundi kaudu saab kaameraga ühendada väliskõrvaklapid.

Tihendamata HDMI-väljund: Nikon D600 pakub võimalust väljastada 1080p kvaliteediga tihendamata materjali jooksvalt välisele salvestile, kuid väljastuskvaliteet langeb välise ekraani tuvastamisel automaatselt 1080i tasemele. Tihendamata andmed väljastatakse vastavalt määratud pildi suurusele ja kaadrikiirusele ning seal puudub info ülekate, mida saab samaaegselt kuvada kaamera TFT-ekraanile.

Täiustatud stseenituvastus 2016-pikslise RGB-anduriga:

Nikon D600 täiustatud stseenituvastussüsteem kasutab Nikoni tuntud 2016-pikslist RGB-mõõteandurit, mis analüüsib iga stseeni põhjalikult ja tagab silmapaistva täpsuse. See suudab optilise pildiotsija kaudu uskumatu täpsusega inimnägusid tuvastada ja määrab ootamatu täpsusega kindlaks stseeni värvid ja ereduse.

Sellise tasemega detailset stseenianalüüsi kasutatakse ka täpsema automaatse teravustamise, automaatsärituse ja i-TTL välksärituse toetamiseks mitmesugustes kompositsiooni- ja valgustustingimustes. Näiteks on eriti paranenud objekti 3D-jälgimine väikeste objektide pildistamisel.

Automaatse teravustamise andurimoodul ja algoritmid on ümber tehtud, rakendades Nikoni paljukiidetud Multi-CAM4800 automaatse teravustamise süsteemi ükshaaval valitavate või konfigureeritavate 9-, 21- ja 39-punkti katte sätetega, mis parandab märgatavalt nõrgas valguses teravustamise tundlikkust, võimaldades ühilduvuse ava kombineeritud väärtusega kuni f/8 ja tuvastusega kuni -1 EV-ni (ISO 100, 20°C/68°F).

Lihtsustatud automaatse teravustamise režiimide, näiteks AF-A, AF-S ja AF-C valimine on nüüd võimalik ka ilma silma pildiotsijalt eemaldamata.

Täiskaadriline liikuvus

Üllatavalt kerge Nikon D600 on Nikoni esimene täiskaadriline kaamera, mille konstruktsioon on nii kompaktne. Koos täiustatud pildiedastuse valikutega annab uue kaamera kompaktsus kasutajale vabaduse kõikjal avanevaid vaateid täies ulatuses jäädvustada ja jagada.

Kompaktne, kerge ja vastupidav: karmidele tingimustele vastupidavaks loodud Nikon D600 on varustatud magneesiumsulamist pealis- ja tagakattega ning kaalub vaid 760 g (ilma akuta). Nikoni professionaalidele mõeldud D800 ühe objektiiviga peegelkaameraga võrdväärselt ilmastikukindel D600 peab vastu niiskusele ja tolmule.

Tõhus toitehaldus: D800 vooluahelate ümberehitus võimaldab nüüd pildistada ligikaudu 900 liikumatut piltivõi ligikaudu 60 minutit video reaalaja vaadet. Kõike seda liitium-ioonaku EN-EL15 ühe laadimisega.

Salvestusmeediumid: SDXC ja UHS-I toega kiired SD mälukaardi topeltpesad.

Andmeedastus: Nikon D600 võimaldab kiire USB abil kiiret andmesidet ja piltide juhtmeta edastamist lisavarustusse kuuluva WU-1b mobiilse adapteri abil.

Tundlik ja intuitiivne

Nikon D600 on loodud selleks, et pildistajaid igas olukorras inspireerida, ning kaamera kiire reaktsioon, töökindlus ja mugavalt paigutatud nupud tagavad sujuva ja mugava kasutamiskogemuse ja paindlikkuse, mis võimaldab reageerida kiiresti ka ootamatutele pildistamisvõimalustele.

Kiire reageerimisvõime: käivitumisele kulub umbes 0,13 sekundit, katiku vabastusaja viivitus on vähendatud umbes 0,052 sekundile, kusjuures FX-formaadis ja DX-formaadis pakub kaamera pideval pildistamisel kiirust umbes 5,5 kaadrit sekundis.

Täpne ja vastupidav katik: vastupidavuse ja täpsuse tõestamiseks on päästikumehhanismi testitud 150 000 vabastustsüklit. Säriaegade vahemik ulatub 1/4000 sekundist 30 sekundini; arukas enesediagnostikaga katikumonitor ja ajur vähendavad voolutarvet, kui katik videosalvestuse ajal pikka aega avatud on.

Täpne 8 cm (3,2-tolline), ligikaudu 921 000 punktiga, laia vaatenurgaga, automaatse ekraani ereduse juhtimisega LCD-ekraan:
 esitab pilte eredalt ja teravalt laia värvide reproduktsiooniga. LCD eredust reguleeritakse automaatselt, lähtudes kasutuskeskkonnast.

Klaasprismaga optiline pildiotsija: ligikaudu 100% kaadri teravussügavusega ja 0,7x suurendusega (50 mm f/1.4 objektiiv lõpmatusel, -1,0 m⁻¹).

Kaheteljeline elektrooniline virtuaalne horisont: annab loodis pildistamiseks täpse kinnituse ning võimaldab teil nii LCD-ekraanilt kui pildiotsijast kontrollida kaamera asendit horisontaaltasapinna ja ette-taha kalde suhtes.

Parem ergonoomika: nupud ja kettad on sujuvaks kasutamiseks paremini paigutatud. Muutused päästiku ümber tähendavad, et teie nimetissõrm võib pikemat aega mugavalt puhata, samas kui spetsiaalne videosalvestusnupp tähendab, et saate videovõtet alustada ühe hetkega. Kaamera on samuti varustatud erinuppudega ISO, valge tasakaalu, pildikvaliteedi ja kahvelduse reguleerimiseks.

Kaamera loomingulised töövahendid

Valik loomingulisi ja praktilisi kaameras kasutatavaid töövahendeid, näiteks HDR (suur dünaamiline ulatus) ja filtriefektid, aitavad iga pildistamisvõimaluse maksimaalselt ära kasutada ja pilte lihtsalt täiustada.

Stoppkaader-pildistamine: Intervalltaimeriga pildistamine võimaldab katiku eelseadistatud intervalle kasutades aktiveerida. Stoppkaader-pildistamine salvestab pildid videofailidena, mis võimaldavad aeglast protsessi kiirendatud taasesituses vaadata, kusjuures kasutaja saab valida 24 kuni 36 000-kordse kiirenduse vahel.

HDR (suur dünaamiline ulatus): jäädvustab ühe ülesäritatud ja ühe alasäritatud kaadri ühe katikuvabastusega. Vahemikku saab laiendada kuni 3 EV-ni, et saavutada erinevaid, küllastumist ja toonigradatsiooni täis võtteid, samas kui kahe säritusviisi kohtumisalade piiri saab loomulikuma välimuse saavutamiseks reguleerida.

Aktiivne D-Lighting:: Nikoni Aktiivne D-Lighting säilitab automaatselt nii varjulises kui valgustatud alas asuvad detailid, luues suure kontrastsusega olukordades pildistamise puhul hämmastavaid loomuliku kontrastiga pilte.

Picture Control funktsioonid: lasevad kohandada fotode ja videote välimust, peenhäälestades selliseid parameetreid, nagu teravus, küllastumine ja värvitoon. Kasutatav otse erinupu abil.

Stseenirežiimid: 19 stseenirežiimi optimeerivad muuhulgas säriaja, ISO ja avaga seotud seadeid, et tagada iga kord parim tulemus. See on ideaalne viis kiirelt täiuslike kaadrite jäädvustamiseks.

Kaameras töötlemise menüüd: hõlmavad mitmeid kasulikke funktsioone, mille hulka kuuluvad punasilmsuse ja värvitasakaalu korrigeerimise funktsioonid ning D-Lighting, RAW töötluse ja suuruse muutmise funktsioonid. Filtriefektide hulka kuuluvad Skylight (taevavalgus), Cross screen (täheefekt), Miniature (pisipildiefekt), Color outline (värvikontuur), Color sketch (värvivisand) ja Selective color (värvivalik). Kiire retušeerimise funktsioonide hulka kuuluvad moonutuse juhtimine, perspektiivikontroll, sirgestamine ja kalasilm-objektiiv. Lisaks saab video redigeerimise funktsiooni abil määrata tõhusamaks salvestamiseks kindlaks videoklipi algus- ja lõpuaja.

Tarvikud

Mitme toiteallikaga akukomplekt MB-D14 (lisavarustus): võimaldab kasutada mitmesuguseid akusid, sh mitut liiki AA-tüüpi akusid ja Nikoni liitium-ioonakut EN-EL15 (vt tehnilised andmed). MB-D14 on varustatud eraldi päästikuga ja käsuvaliku nuppudega, et hõlbustada kompositsiooni loomist vertikaalselt asetseva kaameraga pildistades.

Loovvalgustussüsteem: Nikoni loovvalgustussüsteemiga ühilduva Nikon D600 kaameraga saab kasutada selliseid võimsaid ja mitmekülgseid iTTL kiirvälguseadmeid nagu professionaalidele mõeldud SB-910 või hõlpsalt kasutatav SB-700.


WU-1b mobiilne adapter (lisavarustus): Nikoni mobiili juhtmevaba ühenduse adapter võimaldab pilte otse mis tahes nutitelefoni või tahvelarvutisse edastada ja kaamerat eemalt nutiseadme abil juhtida. See on suurepärane vahend kvaliteetsete piltide lihtsaks jagamiseks, kaadrite eelvaatamiseks suuremal ekraanil ning täiskaadris autoportreedega katsetamiseks.

 

Capture NX 2 (lisavarustus). Kiire, võimas ja loominguline pilditöötlus: Nikon D600 24,3 tegeliku megapiksli võimsuse rahuldamiseks on uusim Capture NX 2 kiirem kui varem ning täielikult ühilduv ka 64-bitise versiooniga.

Camera Control Pro tarkvara (lisavarustus). Mitmekülgsed kaamera juhtimisfunktsioonid:
 tarkvara pakub mitmeid täiustusi, mis teevad Nikon D600 reaalaja vaate kasutamise eriti sujuvaks. Lisaks säritusrežiimi, säriaja ja ava juhtimisele hõlmavad loomingulised juhtvõimalused videovõtte käivitust ja seiskamist eemalt ning reaalaja vaate ümberlülitamist fotode ja videote vahel.

 

ViewNX 2 (komplektis). Sirvi, töötle, jaga ja kasuta muid võimalusi: sellel komplekti kuuluval kõik-ühes tarkvaral on lihtne kasutajaliides ning see on varustatud rea töötlusfunktsioonidega, sh RAW-failide ja D-videote baastöötluse funktsioonidega. Tarkvara ühildub täielikult Nikoni fotojagamis- ja hoiuteenusega my Picturetown.

Uute kaamerate soovituslikud jaehinnad on
D600 kere: 2299 Euro
D600 Kit 24-85mm VR: 2889 Euro