Tele2 palkas Huaweist tehnoloogiadirektori

Ervins.Kampans

Tele2 Eesti palkas Huawei võrguehituse juhtivkonsultandi Ervins Kampansi oma tehnoloogiadirektoriks.

Tele2 Eesti juhatuse esimehe Mindaugas Ubartase sõnul on Kampans üks suurima rahvusvahelise kogemusega tehnoloogiaeksperte Baltikumis. “Ta on olnud viimase 15 aasta jooksul kõigi kaasaegsete mobiilsidetehnoloogiate ehitamise ja arendamise juures. Eestis jätkab ta Tele2 tuumik- ja raadiovõrgu uuendamisega Baltimaade moodsaimale tasemele ning 4G võrgu ehitamisega,” ütles Ubartas ja lisas, et Kampans hakkas Eestis tööle augustis.

Viimased aastad Šanghais maailma suurima telekomiseadmete tootja Huawei heaks töötanud Kampans on juhtinud ka Tele2 Läti võrguosakonda. Lisaks on Kampans töötanud kümme aastat Latvijas Mobilais Telefons’is erinevatel ametikohtadel, millest viimased viis tehnoloogiauuringute juhina. Kampans on telekommunikatsiooni bakalaureus ning strateegilise juhtimise magister.

Tele2 senine tehnikajuht Mart Nielsen jätkab peale puhkust tööd tehnoloogia ja juhtimise valdkonnas.

12 aastat Tele2-s töötanud senise tehnoloogiadirektori Mart Nielseni sõnul oli kunagi firmasse tööle asudes võrgu leviala kesine ning kvaliteedi parendamine suur väljakutse. “Tänaseks on Tele2 üles ehitanud modernse mobiilsidevõrgu, mille kõik kriitilised sõlmed on dubleeritud ning mis on kvaliteedinäitajatelt kogu Tele2 grupi parim. Seoses tiheda hinnakonkurentsi ning Euroopa regulatsioonide karmistumisega seisavad mobiilsideoperaatoritel nüüd ees uued väljakutsed. Nüüd ongi sobiv hetk teatepulk üle anda,” ütles Nielsen.