-
Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
-
FW: Sony tõi turule 4K HDR-telerite MASTER-seeria, kuhu kuuluvad AF9 OLED ja ZF9 LCD on koduse pildikvaliteedi tippsaavutus - 8. august 2018
-
FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Eesti võistlejad saavad Robotexil osaleda poole soodsamalt - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Robotex koolitab robootikaringide juhendajaid - 8. august 2018
-
FW: RIA hoiatab võrguseadmete vastu suunatud rünnete eest - 28. juuli 2018
-
FW: Agentuur A.W.Olsen & Partners lõi maailma parima kampaania riigisektori jaoks - 18. juuli 2018
-
FW: Pressiteade: Levikom toob turule uudsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid - 18. juuli 2018
-
Nokia 3.1 jõuab Eestisse - 16. juuli 2018
-
FW: Sony avas fotograafiaveebi α Universe - 13. juuli 2018
Prototron toetab 50 000 euroga kolme TTÜ intellektuaalomandil põhineva prototüübi loomist
Kolmapäeval sai Prototroni rahastult sümboolse rahapaku kätte kolm meeskonda, kes asuvad kokku 50 000 euro eest prototüüpima Tallinna Tehnikaülikooli intellektuaalomandil põhinevaid ideid. Seadmed lahendavad narkootikumide tuvastamise, laboridiagnostika ja energiatõhususega seotud probleeme.
UniveR DID on universaalne kaasaskantav detektor narkootiliste ainete tarbimise tuvastamiseks tollis, politseis ja meditsiiniasutustes. Seadme teeb uudseks see, et see võimaldab analüüsida vedelikke, gaase ja tahkeid aineid. Meeskond pälvis prototüüpimiseks 22 000 eurot.
OptiReactors pälvis 13 000 eurot bioprotsesside optimeerimiseks. Tehnoloogia võimaldab kiiremini analüüsida mikroorganismide füsioloogiat ja tuua kiiremini turule uusi ravimeid.
15 000 eurot toetust sai meeskond elektroketruse seadme YSpin arendamiseks. Seade on mõeldud polümeersete nanokiudude koondamiseks niitideks, mida on võimalik kasutada näiteks energiasalvestitena, sensormaterjalidena, filtermaterjalidena või biomeditsiinis.
Meeskonnad hakkavad ideid ellu viima Tallina Teaduspark Tehnopoli Startup Inkubaatori mentorite abiga.
TTÜ innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Tea Varrak kommenteerib: “Mul on heameel anda rahastused üle ülikoolide ja ettevõtjate vahelisel koostööfestivalil, kus auditooriumis on 150 teadlast ja arvukalt ettevõtjaid. Kolme aasta jooksul Prototroni TTÜ erivooru esitatud taotlused on ekspertkogu hinnangul tugeva tehnoloogilise taustaga ja usume, et rahastusega toetab ülikool mitte ainult seadmete kiiremat valmimist vaid ka turule jõudmist. ”
Augustikuus lõppenud Prototroni taotlusvoorus võistlesid ainult Tallinna Tehnikaülikooli intellektuaalomandil põhinevad tooteideed, mis keskendusid materjalitehnoloogia, biotehnoloogia, keemia ning mehhatroonika valdkondadele. Sarnaselt Prototroni üldiste voorudega selgitasid parimad ideed välja Prototroni eksperkogu liikmed koosseisus Priit Alamäe (Nortal), Jaak Raie (Tehnopol), Robert Kitt (Swedbank), Jaanus Tamm (Defendec), Margus Uudam (EstVCA), Yrjö Ojasaar (Solon Partners) ja Madis Raukas (TTÜ).
„Tallinna Tehnikaülikooli tooteideede voorudes astuvad ekspertkogu ette maailmatasemel tulevikuideed. Oleme leidnud ettevõtlikud Eesti teadlased, kes on laboritest välja murdmas ning oskavad, julgevad ja tahavad oma ideid avalikkusele laiemalt tutvustada,“ ütles Prototroni rahastu juht Siim Lepisk.
Prototron on Swedbanki, Tallinna Teaduspargi Tehnopol ja Tallinna Tehnikaülikooli asutatud rahastu, mille eesmärgiks on toetada alustavaid ettevõtjaid ja leiutajaid rahaliselt esimese töötava tootenäidise ehk prototüübi väljatöötamisel. Prototroni rahastule on senises kümnes taotlusvoorus esitatud kokku üle 1000 nutika idee, kokku on rahastatud 25 projekti enam kui 310 000 euro ulatuses.
Täna õhtul, 15. oktoobril lõppeb järgmine, kõikidele avatud Prototroni taotlusvoor. Taotluse saab esitada: www.prototron.ee.
1 Comment on this Post
Siim Lepisk
Kui Sul on ka häid mõtteid, millele rahastust küsida, siis 15. oktoober kl 23:59:59 on viimane aeg ideede saatmiseks: http://www.prototron.ee