Eestis valitakse maailma parimaid e-teenuseid

wsa_e-content_logo_rgb

Sel nädalal valivad Tallinnas ÜRO egiidi all ligi 20 rahvusvahelist tippspetsialisti välja 40 maailma parimat e-teenust, mis osalevad oktoobris Sri Lankal toimuval WSA Global Congressi lõppvõistlusel. Ligi 500 parima tiitlile kandideeriva projekti hulgas on ka seitse Eesti projekti.

Majandus ja Kommunikatsiooniministeeriumi IKT-asekantsler Taavi Kotka ütles kohtumisel žürii liikmetega, et Eesti infoühiskonna üheks edu aluseks on ID-kaart ja mobiil-ID. „Digiallkirja kasutamine säästab juba täna Eestis ühe aasta jooksul inimese kohta hinnanguliselt terve töönädala,“ ütles Kotka. Samuti rõhutas Kotka e-teenuste rahvusvahelise toimimise olulisust ning tõi näiteks Soome ID-kaardi, millega on Eestis registreeritud juba üle 1000 ettevõtte.

Hannes Astok E-riigi akadeemiast tõi oma ettekandes välja, et Eesti infotehnoloogiline edu pole saanud võimalikuks üksnes tänu tehnilistele vahenditele, vaid eeskätt inimeste, ettevõtete ja valitsuse valmisolekule minna muutustega kaasa.

Ettekannete järel toimusid kohtumised Eesti IT-ettevõtete ning WSA ekspertide vahel eesmärgiga tutvustada siin loodud ambitsioonikaid e-lahendusi nii WSA võrgustikule kui ÜRO infoühiskonna töögrupile laiemalt.

Rahvusvahelisel konkursil osalevad e-teenused võivad olla väga erinevad, näiteks infoteenused ja portaalid, dokumentide ja taotluste menetlusteenused, e-demokraatia teenused (hääletamine, valimine jms), iseteeninduskeskkonnad jmt. World Summit Award konkursil on 8 kategooriat: e-valitsemine, e-õpe ja teadus, e-meelelahutus, e-kultuur ja turism, e-meedia, e-äri, e-kaasamine, e-tervis ja keskkond.

Käesoleval aastal on konkursile esitatud seitse Eesti projekti ja teenust: E-piirijärjekorra süsteem GoSwiftProgeTiigerTipTheAuthors.com,Veebimäng EnnemuistneEesti Ekspressi digiväljaanneTransferWisening Lairibavõrk EstWin.

Eesti teenused on ka varasematel aastatel konkursil edukalt osalenud ning suurima tunnustuse on saanud majandusaasta aruannete elektroonilise esitamise keskkond, mille WSA tunnistas viimase kümne aasta maailma parimaks e-riigi lahenduseks.

28.–31. augustil 2013 koguneb Tallinnas e-teenuste konkursi World Summit Award (WSA) rahvusvaheline žürii. WSA delegatsiooni kutsus Eestisse Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning žürii kohtumine saab teoks Riigi Infosüsteemi Ameti, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu ning Registrite ja Infosüsteemide Keskuse koostöös.

Üritus toimub EL struktuurifondide programmi “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine” raames ja Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.