Tele2 käivitab 4G võrgu novembris

Tele2 on tänaseks ehitanud Tallinnasse üle saja 4G jaama ning lansseerib klientidele teenuse novembris.Tele2 Eesti tehnoloogiadirektori Mart Nielseni sõnul käivitab Tele2 plaani kohaselt 150 4G saatejaama Tallinnas ja selle lähiümbruses novembris ning jätkab uute jaamade ehitamisega jooksvalt. “Tele2 tuleb 4G-ga turule teisena, sest võrguseadmed maksid alles aasta tagasi praegusega võrreldes kolm korda rohkem ja lühikese ootamisega säästsime miljoneid eurosid tavaklientide raha,” ütles Nielsen ja lisas, et Tele2 teenus hakkab kindlasti olema konkurendist odavam.

“Kuna tänaseni pole Eestis ühtegi 4G võrgus toimivat telefoni, siis esialgu on Tele2 4G orienteeritud andmesideliiklusele ja multimeediaseadmetele ning uue võrguga toimivad mobiilid peaksid saavutama piisava usaldusväärsuse 2013. aastal,” ütles Mart Nielsen.

Tele2 Eesti on tänavu teinud mitmeid suuri investeeringuid ostes aasta alguses Eesti Energialt üle-Eestilist fiiberoptilist võrku haldava Televõrgu ASi ning sõlmides Nokia Siemens Networksiga lepingu kogu oma raadiovõrgu väljavahetamiseks Baltimaade moodsaimale tasemele.