Fortumo avas koostöös Rovio & Singteliga maailma esimese pangakaardivaba veebipoe

Fortumo mobiilimaksetele tuginev e-pood Singapuris

Mobiilimakselahendustega tegelev Eesti ettevõte Fortumo avas sel nädalal Singapuris veebipoe Rovio mänguasjade müügiks. Tegu on maailma esimese veebipoega, milles saab makseid sooritada ilma pangakaardita, tasudes ostude eest mobiiliarve kaudu. Pilootprojektina käivitatud poes saavad ostusid teha 2,4 miljonit mobiilioperaatori Singtel klienti.

Fortumo mobiilimakseid kasutav e-pood ei nõua kasutajatelt konto registreerimist ega isiklike andmete sisestamist, mistõttu on esimese nädala jooksul poes ostusid teinud hinnanguliselt 5x rohkem inimesi kui krediitkaardimakseid kasutavates veebipoodides.

Singteliga on Fortumo koostööd teinud alates 2014. aasta veebruarist, üle kogu maailma on Fortumol partnerlussuhted ligikaudu 350 mobiilioperaatoriga 81 riigis. Oktoobri algul teatas Fortumo lepingu sõlmimisest Turkcelliga, tänu millele saavad 35 miljonit Turkcelli klienti mobiilioperaatori rakendustepoes AppMarket tasuda Fortumo maksetega.

Fortumo näeb mobiilimaksete kasutamist füüsiliste kaupade müügis tulusana eelkõige arengumaades, kus krediitkaartide omanikke on vähe, kuid nutitelefonide arv kasvab kiirelt – Indias on näiteks tänaseks 160 miljoni nutitelefoni omanikku, aga vaid 19 miljonit krediitkaarti.

Fortumo on mobiilimakselahendusi pakkuv Eesti ettevõte, kelle klientideks on muuhulgas Microsoft, Facebook, Rovio ja Electronic Arts. Fortumo makseid kasutas 2013. aastal üle 50 miljoni inimese 81 riigist, ettevõtte käive oli üle 19 miljoni euro. Fortumo pakub tööd 70-le inimesele Tartus, San Franciscos, Pekingis, Shanghais ja Delhis. Fortumo on valitud Ettevõtluse Auhinna konkursil aasta ettevõtteks ja aasta eksportööriks. Ajakirja Forbes Eesti edukamate internetiäride edetabelis oli Fortumo 2013. ja 2014. aastal esimesel kohal.