TEDxTallinn

4. mail teatri NO99 ruumides toimuva TEDxTallinna inspiratsiooniüritusel jagavad nihkes ideid erinevate valdkondade tipptegijad Eestist ja laiast maailmast.
Neljandat korda toimuva TEDxTallinna alateema on „Nihe“. “Nihe on sisuline muutus, mis toimub mingi süsteemi toimimise käigus. Oluline muutus käitumises, mõtteviisides, arusaamades. Oluline muutus, kus on teisiti midagi põhimõttelist – midagi, mida me ei osanud oodata, midagi, mis meid raputab ja nihutab”, selgitas üks ürituse korraldajaid Oliver Kadak.

Nihkes ja kandvad ideed toob kuulajateni varasemast veelgi rahvusvahelisem esinejate koosseis, kes jagab oma visiooni teadvusest, inimõigustest, haridusest, kultuurist, ühiskondlike muutuste ennustamisest… Üles astuvad USA neuroteadlane ja -insener Randal Koene, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rektor Anzori Barkalaja, ettevõtja ja Rocca al Mare kooli üks asutajaid Hannes Tamjärv, teadvuse ja aju uurija Jaan Aru, EBS-i majandusõppejõud Robert J. Pefferly, psühhiaater Andres Lehtmets, Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque, Saksa disainer ja uurija Tom Bieling, teksti- ja digitaalmeedia analüütik Kalev Leetaru ning Oxfordi Ülikooli filosoof Anders Sandberg. Esinejaid lisandub veelgi.

Et nihutavad ideed jõuaks võimalikult paljude inimesteni, korraldatakse ka sellel aastal TEDxTallinnast otseülekanne. Erinevates Eestimaa nurkades toimuvad ühisvaatamised-arutelud, millega on võimalik kõigil liituda. Esmakordselt levivad head ideed otseülekande teel ka piiri taha, sest ühisvaatamised toimuvad Riias ja Helsingis.

TEDxTallinn on inspiratsioonikonverents, kus astuvad üles pühendunud fanatid, mõtlejad, loojad, tegutsejad, kel on ideid, mis väärivad jagamist. Igaühele neist on TEDxTallinnal antud kuni 18 minutit, et pidada harjumuspäraseid mõttepiire nihutav, uusi seoseid loov ja suhtumisi muutev kõne.

TEDxTallinn on iseseisvalt ja vabatahtlike poolt korraldatud üritus, mis on inspireeritud iga-aastasest Californias toimuvast TED-konverentsist (Technology, Entertainment, Design), mille tunnuslauseks on „Ideas worth spreading“ („Ideed, mis väärivad jagamist“). Alates 1984. aastast toimuvaid TED-konverentse (www.ted.com) on nimetatud maailma suurimaks helgete peade kokkutulekuks. Sajad veebis kättesaadavad TED-kõned on kogunud ja inspireerinud miljoneid vaatajaid üle kogu maailma. TEDx programmist on aastatega kujunenud tõeliselt globaalne liikumine. Selle tõestuseks toimus TED-i andmetel märtsikuus 391 TEDx üritust ja seda 74 riigis.

Registreerumine on avatud ning kestab 23. aprilli südaööni.

Täpsem info ürituse ja registreerumise kohta: www.tedxtallinn.org

Ühisvaatamiste korraldamine ja registreerumine www.tedxtallinn.org/uhisvaatamised