Share
Täna algas 4G telefonide müük Euroopas

Täna algas 4G telefonide müük Euroopas

Tele2 alustas täna Rootsis Samsung Galaxy S II LTE telefoni müüki, mis on esimene tarbijateni jõudnud 4G seade Euroopas. Tele2 Eesti tehnikadirektori Mart Nielseni sõnul võimaldab esimene 4G võrgus töötav telefon näiteks laadida neljaminutilise mp3 formaadis laulu alla kiiremini kui sekundiga ning terve filmi vähem kui kahe minutiga.

Mart Nielseni sõnul on 4G jätkusuutlik tehnoloogia ning Tele2 tegeleb tänavu ja järgmistel aastatel ka Eestis aktiivselt uute jaamade väljaehitamisega. “Meil on kompetents ja nüüd esimesena Euroopas ka seadmed. Eestis valisime teadlikult taktika mitte hakata esimese lainega eelmisel aastal jaamu ehitama, sest saadaval polnud ühtegi telefoni ning jaamad ise olid väga kulukad,” ütles Nielsen.

Mart Nielseni kinnitusel on aastaga ühe 4G jaama hind kukkunud kolm korda ja Tele2 kliendid pole pidanud seda hinnavahet – enam kui miljonit eurot kinni maksma. “Kui riik annab 800 Mhz sageduse mobiilileviks kasutusele, siis on sääst jaamadelt ka praegusega võrreldes mitmekordne,” näeb Nielsen tulevikupotentsiaali.

Tele2-l on Rootsis 1500 4G tugijaama, mis katavad neli miljonit elanikku. 2012. aasta jooksul kasvab tugijaamade arv 3000-ni, millega tagatakse 4G levi 99 protsendile elanikkonnast. Kohtades, kuhu 4G veel ei ulatu kasutatab Samsung Galaxy S II LTE telefon 3G ja 2G võrkusid.

Samsung Galaxy S II LTE pakettide hinnad algavad Rootsis 325-st Rootsi kroonist kuus.