Tallinnas toimub üheksandat korda ettevõtluspäev

Tallinnas toimub täna üheksandat korda ettevõtluspäev, mille eesmärgiks on tunnustada ja väärtustada ettevõtjaid, ettevõtlikku elustiili ning pakkuda kasulikku infot ettevõtluse valdkonnast.Käesoleva aasta Tallinna ettevõtluspäeva programm on väga mitmekesine ja tihe ning kindlasti leiab iga huviline endale sobiva ja vajaliku ürituse. Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses (Liivalaia 33) toimub täna üle 30 ettevõtlusalase sündmuse: seminarid, töötoad, koolitused ja esitlused. Teemadena käsitletakse näiteks turundust, ärisuhteid, innovatsiooni, maksundust, personalitööd, eksporti jne.

Nii toimub ettevõtluspäeva raames rida seminare ja koolitusi, kus mitmete erialaliitude esindajad jagavad häid nõuandeid ja kogemusi nii alustavatele kui tegutsevatele ettevõtjatele.

Näiteks Eesti Kvaliteediühingu korraldataval seminaril „Uue kvaliteedi otsinguil“ räägitakse innovatsioonist, toetustest ettevõtetele, organisatsioonidele ning koostööst avaliku ja erasektori vahel. Krediidiinfo ASi asedirektor Alar Jäger jagab aga koolitusel häid nõuandeid, kuidas lihtsate võtetega välistada pettusi, võlgu jäämisi ja krediidikadusid jms. EBS Juhtimiskoolituse Keskus OÜ korraldataval seminaril kõneleb EBSi Vaba Majandusmõtte Keskuse juhataja ja majandusõppejõud Andres Arrak ettevõtluskeskkonna arengutendentsidest tulevikus: millega peaksid ettevõtted arvestama oma tulevikustrateegiate väljatöötamisel kui nad tahavad olla edukad; mis on need globaalsed trendid, mis on ettevõtluskeskkonda muutnud ja muutmas; milline on edukuse valem tulevikus jne.

Eesti Disainikeskus tutvustab ettevõtluspäeva raames aga äsja trükist ilmunud disainitellija käsiraamatut „Kuidas leiutada jalgratast“, mis on raamat disaini rollist ettevõtluses läbi disainipraktiku silmade. Oma ala tipud, tegevad nii disainerite kui ettevõtjatena, viivad disainiprotsessi kirjeldades kokku isiklikust vaatenurgast kogetu maailma praktikatega. Lisaks korraldab Eesti Disainikeskus workshopi, kus antakse ülevaade ärimudelist kui olulisest ettevõtluse elemendist ning disainitakse kohapeal Osterwalder’i Business Model Canvase raamis ka kohalolevate ettevõtete ärimudel ning julgustatakse osalema ka Disainikeskuse projektis Disainivedur, mille raames aidatakse lahendada ärimudelis esinevad probleemid disaini kaasates.

Ettevõtluspäevale järgneb homme, 3. oktoobril noorte ettevõtluspäev Nukuteatri väikeses saalis, mis on oma teemadevaliku poolest suunatud rohkem noorele ettevõtlushuvilisele ja alustavale ettevõtjale. Noorte ettevõtluspäeva lõpetab ettevõtluslaat Solarise keskuse aatriumis.

Tallinna ettevõtluspäeva raames antakse 3. oktoobril tublimatele ettevõtjatele välja Tallinna ettevõtlusauhinnad kuues põhikategoorias: särav startija, parim arendusprojekt, tublim töökohtade looja, aasta vastutustundlikum ettevõte, silmapaistvaim turismitegu, parim koostööprojekt ning eriauhinnad rakendusliku väärtusega teadustöödele (koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Ülikooliga).

Tallinna ettevõtluspäeva programmi leiab http://ettevotluspaev.tallinn.ee/.