Sügisest kehtib Tartus uus bussipiletisüsteem

Varsti saab ühissõidukites valideerimiseks kasutada ka nutitelefoniSeptembri alguses hakkab Tartus kehtima uus, elektrooniline bussikaart, millega tuleb igal sõitjal bussi sisenedes oma sõit registreerida, viibates kaarti vastava seadme juures. 

Kuni 2015. aasta lõpuni jääb paralleelselt kasutusele ka vana süsteem, ostetud pileteid saab kasutada 2016. aasta märtsi lõpuni. Piletihinnad ei tõuse, erandiks on vaid bussijuhi käest ostetav ühekordse kasutusega paberpilet. Samuti ei muutu senised soodustused.

Kõikidesse bussidesse paigaldatakse seadmed, mille juures tuleb bussikaarti viibata. Kontaktivaba kiibiga plastikkaardi asemel võib kasutada ka kleebist, mille saab kinnitada näiteks rahakotile või mobiiltelefonile. Õpilaste jaoks kehtib bussikaardina Tartu uus õpilaspilet.

Uue bussikaardi kasutamine on kohustuslik kõigile reisijatele, v.a ühistranspordiseaduse alusel tasuta sõitjatele (koolieelikud, puudega lapsed, sügava puudega isikud jts). Üle 65-aastased pensionärid ja teised Tartu linna poolt tasuta sõiduõigusega reisijad peavad samuti edaspidi oma sõidud registreerima, viibates bussikaarti sisenedes seadme juures. Nemad saavad esimese bussikaardi linnalt tasuta.

Bussikaarte saab kasutada nii isikustatult (seotult konkreetse omanikuga) kui ka isikustamata. Soodustuse kasutamiseks tuleb kaart isikustada. Kaarte saab osta samades kohtades, kus praegu bussipileteid müüakse. Bussikaardile saab kanda raha lisaks ostukohale ka veebis, pangaautomaatides ja mobiiltelefonis.

Uue bussikaardi kasutuselevõtt aitab ka koguda reisijate reaalse liikumise kohta täpsemat infot, mis võimaldab paremini planeerida bussiliiklust. Uus süsteem vähendab ka bussipiletite ostmist bussijuhilt ja aitab bussidel paremini graafikus püsida. Analoogsed süsteemid on kasutusel mitmes Eesti linnas ja paljudes maailma linnades.

Lähem info Tartu kodulehelt: http://www.tartu.ee/bussikaart

18 thoughts on “Sügisest kehtib Tartus uus bussipiletisüsteem”

Kommenteerimine on suletud.