Algas registreerimine HeadRead töötubadesse ja jalutuskäikudele

10257513_733441633364572_5233992169359612639_oKirjandusfestivalil HeadRead saab täiesti tasuta kohtuda Eesti ja välismaiste tippkirjanikega, kuid lisaks on juba aastaid võimalus osaleda nendesamade kirjanike töötubades, käia Tallinnas kirjanduslikel jalutuskäikudel, nautida spetsiaalselt festivali ajaks korraldatud teatrisündmusi, võistelda luule esitamises ning tänavu ka proosavõistulugemisel. Peaaegu kõik need sündmused on tasuta, kuid nõuavad eelnevat registreerimist, sest kohtade arv on piiratud.

Kirjanike töötubasid on tänavu kaks ning mõlemad toimuvad Tallinna Keskraamatukogus. Reedel, 29. mail kell 15 õpetab Briti krimikirjanik ning nüüdseks festivali toimkonna liige Jason Goodwin nippe hea krimka kirjutamiseks ning laupäeval, 30. mail kell 14 annab töötoa Walesi loojutustaja David Ambrose. Mõlemad töötoad on inglise keeles. Töötubadele saab end registreerida, saates e-kirja aadressile info@headread.ee.

Neljapäevast lähevad lahti menukad kirjanduslikud jalutuskäigud, mis viivad tänavu Nõmmele, Uude Maailma, vanalinna ning Kadriorgu. 28. mail kell 14 tutvustavad Wimberg ja Jaanus Vaiksoo Nõmmet, reedel, 29. mail kell 17 algab kirjanduslik kõnnak Uues Maailmas, laupäeval, 30. mail kell 12 tutvustab Josef Kats vanalinna ning sama päeva õhtul kell 17 viib Maarja Kangro Kadriorgu. Kõik kirjanduslikud jalutuskäigud on eesti keeles, välja arvatud vanalinna tuur, mis toimub vene keeles. Kirjanduslikele jalutuskäikudele saab end kirja panna aadressil retk@headread.ee.

Kel on soov aga kirjanduslikku võistlustulle astuda, siis neid võimalusi avaneb kaks. Neljapäeval, 28. mail kell 21.30 toimub Kirjanike Majas proosavõistulugemine, kus iga soovija saab seitsme minuti vältel esitada enda proosat. Õhtut juhib Indrek Koff ning žüriisse kuuluvad Leo Kunnas, Maarja Vaino ning Jaan Malin. Huvilised saavad registreeruda aadressil info@headread.ee, kuid oma esinemissoovist saab teada anda ka kohapeal.

Laupäeval, 30. mail kell 21 toimub aga Mustas Puudlis Poetry Slami finaal. Luuleõhtule, kus saab võistelda igaüks, tuleb registreeruda tallinnslam@gmail.com.

Teatrisündmusi on tänavusel HeadReadil kaks. Neljapäeva, 28. mai õhtul kell 21 saab Uue Maailma raamatukogus Kapsad (Koidu 84) vaadata Ivar Põllu lavastatud „Mikiveri tagi“. See on lavastus teatrist, teatrikoolist, meistritest ja kadunud epohhidest. Laval on Mikiveri õpilased XI lennust Peeter Sauter ja Ülo Vihma. Etendus on piletiga, mille saab lunastada Piletilevist.

Pühapäeval, 31. mail kell 13 näeb aga Heliose kinos (Sauna 7) Vahur Kelleri käe all sündiva NUKU teatri suvelavastuse “Dorian Gray portree” valmimisprotsessi. Osaleb suur osa trupist ning ettekandele tuleb osa kirjandusklassika “Dorian Gray portree” (tõlkija Krista Kaer) põhjal valmivast visuaaltragöödiast, mille peaosas on Mart Müürisepp. Sündmus on tasuta, kuid registreerimisega, mida saab teha kuni 30. maini aadressil hannele.kand@nuku.ee.

5 thoughts on “Algas registreerimine HeadRead töötubadesse ja jalutuskäikudele”

Kommenteerimine on suletud.