Toomas Hendrik Ilves

President Ilves on Müncheni julgeolekukonverentsi avakõnelejate seas

Toomas Hendrik Ilves

Saksamaale töövisiidile saabunud Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves kõneleb täna pärastlõunal algava Müncheni esindusliku julgeoleku- ja välispoliitikakonverentsi Wehrkunde avaistungil.

President Ilves, kes juhib Euroopa Komisjoni palvel Euroopa pilvandmetöötluse arendamise nõukoda (Steering Board of the European Cloud Partnerhip) räägib küberjulgeolekust kui järjest nähtavamast kaasaegsest ohust ja IT targast arendamisest kui meie kõigi suurest võimalusest.

Kolme päeva jooksul arutavad Münchenis 400 Euroopa ja Ameerika mõjukat poliitikut, samuti julgeoleku- ja välispoliitika eksperti lisaks küberturvalisusele ning vabaduse ja julgeoleku ühildamisele kübermaailmas ka sellistel teemadel nagu Süüria kriis, Iraani tuumaprogramm, Euroopa julgeoleku tulevik, Lähis-Ida ja Balkani probleemid, Atlandi-ülene koostöö.

Tänavu 50. korda toimuval Wehrkundel ehk Müncheni julgeolekukonverentsil, mida on nimetatud ka euroatlantilise julgeoleku sepikojaks, osalevad seekord ligi 20 riigipead või valitsusjuhti ning 50 välis- või kaitseministrit. Konverentsi avakõne peab Saksamaa president Joachim Gauck. Kohe peale seda järgneb president Ilvese sõnavõtt.

Mitmed Müncheni julgeolekukonverentsi kõned on nähtavad siit: https://www.securityconference.de/en/news/article/live-from-the-50th-munich-security-conference/

7a3b6fe690