Sri Lanka visiidil oli huviorbiidis logistika- ja IT valdkond

dambulla-cave-temple-sri-lanka

Eile tutvusid Eesti ettevõtjad Sri Lanka majanduse ja sealsete kohalike ettevõtjatega. Huvi koostöö vastu Eestiga on suur, kuid üksteise põhjalikum tundmaõppimine võtab veel aega. Toimusid traditsioonilised kontaktkohtumised ning vestlused erinevate valdkonna ministritega. Päev lõppes sealse Eesti Vabariigi aukonsuli hr Dudley Thambinayagami piduliku vastuvõtuga Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva puhul.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja rahvusvaheliste suhete koordinaator Liis Lehesalu ütles, et Sri Lankal toimunud kohtumistel tõusis huviorbiiti peamiselt logistikaalane koostöö, kuid tunti suurt huvi ka IT-valdkonna vastu. „Eesti on kuulus oma e-lahenduste ja IT-valdkonna poolest ja seda teadmist me täna neile ka tutvustasime. Loodan väga, et täna sõlmitud kokkulepetest me tulevikus ka kuuleme,“ ütles Lehesalu.

Tiit Vapper, Reaalsüsteemide juhatuse esimees ütles, et Sri Lankal ei ole IT-alane teadlikkus ja võimekus võrreldes Eestiga just väga kõrge. Samas on seal võimalused meie e-valitsuse laadseid lahendusi rakendada jällegi suuremad kui näiteks Indias, seda just tänu riigi väiksusele. „Mind huvitas leida endale Sri Lankas koostööpartner, kes oleks valmis meie pakutud tarkvaralahendust ka kohalikul tasandil arendama ja vajadusel kliente nõustama, et kogu teenuse elutsükkel saaks sealt poolt toetatud. Et saaksid oma toodet müüa, on kohaliku organisatsiooni näol partneri olemasolu väga vajalik ja seda aitas kindlasti ka antud visiit saavutada. Huvi koostöö vastu oli suur ja tegelikult piisabki ühest-kahest kvaliteetsest kontaktist, et läbirääkimistega edasi minna,“ sõnas Vapper.

Visiit lõppeb homme Colombo sadama külastusega.

Visiidi korraldamisel on Kaubanduskoja partnerid Eesti Välisministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning Eesti Logistika ja Transiidi Assotsiatsioon. Suure panuse programmi koostamisele on andnud ka Eesti Vabariigi saatkond New Delhis, Eesti Vabariigi aukonsul New Delhis hr Anil Vigil ja Eesti Vabariigi aukonsul Sri Lankas hr Dudley Thambinayagam.

Sri Lankas korraldas ärifoorumit ja kohtumisi Euroopa Kaubandus-Tööstuskoda.

SriLanka_Eesti_delegatsioo_2013_520x390SriLanka_visiit_2013_520x390