HP Envy 17″ 3D seeria lööb laineid

Milline võiks olla üsna suure rüperaali kasutusvaldkond? Peale ligi kuu ajast intensiivset testimist olen leidnud rüperaalile nii kena koha oma ekosüsteemis et ei tahagi seda väga tagasi anda. See on ideaalne rüperaal mida võtta kaasa nt. maale Mõisa sõites kus muidu ei ole telekat, arvutist rääkimata.

httpv://www.youtube.com/watch?v=r_wyXY8r1kk

Ka kodus leidis rüperaal sooja vastukaja, ekraan on piisavalt suur, et nautida sealt seriaale või filme. Võimalus 3D filme vaadata tekitas elamusi mida peagi tabas kahjuks külm shokk –  kahekesi vaadata filme ei saanud, kuna kaasa oli pandud vaid ühed 3D prillid. Veebisirvik lahti ning peagi leidsin eBay’st endale sobivad universaalsed 3D prillid XpanD Universal 3D Glasses. Valitud said just need prillid kuna need on universaalsed, uuendatava tarkvaraga ja peaksid töötama pea iga teleka või arvutiga – pealegi, olin ju nende prillidega rahul, kuna needsamad tulid ka rüperaaliga kaasa. Kusjuures, teadupärast teeb ju kogu see 3D pilti tumedamaks, HP on sellega arvestanud. Ekraan on tavapärasest oluliselt eredam ning XpanD prillid on ühed kõige vähem valgust blokeerivad mis saadaval on.

Miskipärast ei otsutanud HP kaasa panna aga 3D tarkvara kaugemale kui Blu-Ray mängija tarbeks olev tarkvara. Internetist otsides leidsin kiirelt  TriDef 3D tarkvara (muuseas, HP Envy 17″ 3D seeriale tasuta) mis tegi maagiat ja lülitas 3D ka mängude jaoks sisse. Lisaks on veel ka iZ3D draiver puhkudeks kui TriDef 3D mängudega ei peaks ühilduma. Osade mängude puhul käis 3D sisselülitamine kiirelt ja valutult. Kuid järgi oli vaja ju proovida ka mõni kultusmäng milleks valisin Crysis 2.

Crysis 2 vajab küll ohtralt konfigureerimist selleks, et 3D tööle saada (ma proovisin oma tosin 3D konfiguratsiooni läbi enne kui selle tööle sain nii, et mul endal ka mõnus oli) ja kuigi mäng jookseb vaid miinimum graafika sättetel on see graafiline elamus ilmselt parem kui enamus mänge mida sa seeaasta mängid. Kusjuures, olgu märgitud, et miinimum sättetel ei langenud FPS kordagi alla 30. Mängimiseks teisisõnu rüperaal sobib.

httpv://www.youtube.com/watch?v=vZRohk-gFiE

Kuid mis oleks mänguelamus ilma hea helita? Beats tähendab laias laastus seda, et tegemist ei ole mingite hädiste rüperaali kõlaritega vaid täiesti arvestavatega. Kujutan täiesti ette, et kusagil ühikas elades piisaks sellest ehk isegi vaiksema peogi maha pidamiseks. Heli on tugev, selge ja enamvähem õigete toonidega – seda ei kohta just tihti rüperaali kõlaritel. Ja ehk ongi õige, sest vähemalt äriklassis ei näe need kõlarid suure tõenäosusega nagunii miskit muud kui Windowsi teadete helisid.

Klaviatuur on miski mida sa kas vihkad või armastad – palju on laenatud Apple maailmast – klaviatuuril on taustvalgustus ning F1-F12 on vaikimisi erinevate funktsioonidega nagu heli reguleerimine jne. Seega pead pressima FN+CTRL+F4 selleks et rakendust näiteks sulgeda, kuna muidu teeb F4 miskit muud. Oleneb vaatenurgast ja sellest kuidas sa neid klahve oled harjunud kasutma, minule oli see väga häiriv. Selle funktsiooni väljalülitamist ma otseselt kusagilt ei leidnudki. Puutepadi vajab samamoodi harjumist kuna erinevalt traditsiooniliset puutepadjast on ka nupud puutepadja osa. Millegipärast olen ma harjunud nuppude peal oma näppe toetama ja siis teise näpuga liikuma. Paraku kui sul on kaks näppu puutepadja peal hakkab seal aga toimuma juba igasugused mitmikpuute tuvastamised.

Ka ei vaimustanud mind HP Crapware mis läks eemaldamisele juba esimesel päeval. Kaasapandud välimus keelad Aero ja kuigi ta sulandas Windowsi rüperaaliga siis minule jäi see kuidagi võõraks. Samamoodi lendasid ka kõik viirusetõrjetarkvara prooviversioonid jne. Ka korpusest peaks paar sõna rääkima. Kuigi üldiselt jättis korpus küll tugeva ja vastupidava mulje, siis siiski häiris mind, et tegu on plastik korpusega. Vähemalt ühest nurgast ühe käega mina seda rüperaali tõsta ei julgenud. Aku oli ka osavalt ära kasutatud – hoiab rüperaali laual kalde all (täpselt nii nagu klaviatuurgi on kalde all kui jalad alla panna) mis teeb kirjutamise mugavamaks ning hoiab rüperaali jahedana ka suurema koormuse ajal. hku eluiga varieerub vastavalt kasutusele väga – 2h koormuse all kuni 4h ja 30 minutit veebi sirvides.

Kokkuvõtlikult sobiks justkui ta kõigeks – vahet ei ole oled sa DJ kes mängib õhtuti muusikat kohalikus plubis või tudeng kes elab ühikas või lihtsalt kodanik kes aegajalt maakoju reisib. Igaljuhul on talle koht olemas, kuid siiski mitte põhiarvutina. Kaasas kanda eelistan mina ikkagi mõnda pisemat rüperaali mida rahvas tunneb kui netbooki. Konfiguratsioone antud rüperaalile on rohkem kui kuraditosin ja hinnad algavad kusagil 1000€ juurest.