Eesti Interneti SA kohtumine läheneb, vanad domeenid vabanesid ja on juba ümberregistreeritud

Nüüd kus ICANN kohtumine on ära olnud ja ka domeenid on vabanenud ja paljud neist ümber registreeritud on ka BattleIT’l mõte külastada EIS’i ja teha vahekokkuvõtte ja mõned küsimused vastused ja ehk paar klõpsu pilti kah. Vaata kindlasti ka eelneva kohtumise ülevaadet artiklist “Väikene kohvi Eesti Interneti SA kontoris” enne oma küsimuse esitamist. Kui sul on mingeid küsimusi mida sinu arust võiks kindlasti arutada või küsida siis jäta need kommentaaridesse. Ühtlasi on kogunenud mulle ka kolm Eesti Interneti pressiteadet mida ma allpool avaldan.[spoiler title=”Vabanenud 38 000 domeeninimest registreeriti esimese 15 minutiga 1200 domeen”] Täna kell 12.00 lasi Eesti Interneti SA vabaks ligi 38 000 vana korra järgi registreeritud ümberregistreerimata domeeninime. Esimese 15 minutiga registreeriti 1200 domeeni.

38 000 vabanenud domeeninime olid registrisse jäänud kasutuses mitteolevad domeenid ning nende seas oli hulk väärtuslikke domeene, mis teistkordselt ringlusesse lasti. „Tänane plahvatuslik domeenide registreerimine näitab, et vana korra järgi registreeritud domeenide seas seisis suur hulk selliseid domeene, mille kasutusele võtmise vastu oli inimestel väga suur huvi“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. “Esimese 15 minutiga registreeriti 1200 domeeni, hetkel on registreeritud üle 1360 domeeninime” lisas Kauts. Domeenide koguarv Eesti Interneti SA registris on tõusnud üle 56 700 domeenini.

Esimesed 10 registreeritud domeeni olid baar.ee, klaas.ee, fekaalivedu24.ee, dnb.ee, debian.ee, sa.ee, boutique.ee, adecco.ee, zt.ee ning mega.ee.

Erinevate registripidajate poolt tuli suur hulk päringuid domeenidele seo.ee, car.ee, audio.ee ning my.ee.

Eesti Interneti SA avaldas oma veebis www.eestiinternet.ee 6.04.2011 vabanenud domeenide nimekirja. Nimekiri on informatiivne ning ei pruugi olla domeeni pärimise hetkel WHOIS andmebaasist aktuaalne. Nimekiri uueneb iga 10 minuti järel.
[/spoiler]

[spoiler title=”Kasutuses mitteolevad domeeninimed vabanevad 6. aprillil kell 12:00″]6. aprillil 2011 kell 12:00 vabanevad registri korrastamise käigus domeeninimed, mille suhtes nende registreerijad ei ole huvi üles näidanud ja neid 8 kuulise perioodi jooksul ümberregistreerinud.

Eesti Interneti SA laseb vabaks ligi 38 000 vana korra järgi registreeritud ümberregistreerimata domeeninime, mis muutuvad kõigile soovijatele „kes ees, see mees“ põhimõttel registreerimiseks. 6. aprillil alates kell 12:00 saavad registripidajad esitada Eesti Interneti SA vabanenud domeenide registreerimise taotlusi.

Vabanevad domeeninimed on registrisse jäänud kasutuses mitte olevad domeenid ning nende seas on hulk väärtuslikke domeene, mis lastakse teistkordselt ringlusesse ning võimaldatakse nende uuesti registreerimine. Näidetena oodatavalt vabanevatest atraktiivsetest domeenidest võib tuua mega.ee, e-kaubamaja.ee, kaubandus.ee, arvutipood.ee ning pesula.ee.

Domeenide ümberregistreerimiseks on võimalik registripidajatele taotlusi esitada kuni 5. aprillini 2011 ja ümberregistreeritud domeene vabanemine ei puuduta. Registripidajate nimekiri on avaldatud Eesti Interneti SA veebis www.eestiinternet.ee.

Kuna vabanevate domeeninimede seas on suur hulk väärtuslikke domeene võib domeeninimede registreerimisel „kes ees, see mees“ printsiibi järgi ette tulla olukordi, kus domeeninimesid üritatakse registreerida isikute poolt, kes ei pruugi olla vastava domeeni suhtes heauskselt õigustatud. Enamasti puudutab selline tegevus tuntud kaubamärkidega kokkulangevaid või nendega sarnaseid domeeninimesid. Eesti Interneti SA rõhutab, et enne domeeni registreerimistaotluse esitaimst peab registreerija küllaldaselt veenduma, sh vastavatest kaubamärgiregistritest, et nime registreerimisega ei kahjustata kolmandate isikute õigusi. Kui näiteks spekulatiivsetel eesmärkidel nime registreerimisega on õigusi siiski kahjustatud, tegutseb Eesti Interneti SA juures selliste olukordade lahendamiseks Domeenivaidluste Komisjon, kuhu on oma huvide kaitseks võimalik pöörduda.
[/spoiler]

[spoiler title=”Eesti Interneti SA domeenipagas täitus 55 000 .ee domeeniga”]Eile, 30. märtsil 2011 ületas uue korra järgi registreeritud .ee domeenide arv Eesti Interneti SA registris 55 000 piiri. Märtsi kuus on hetkeseisuga registreeritud 1201 uut domeeni ning ümberregistreeritud domeene on 512.

Domeenide arv Eesti Interneti SA registris on märtsi lõpuks ületanud ümmarguse 55 000 piiri, millega on alates 2010. aasta juuli kuust, mil kehtima hakkasid uued domeenireeglid, registreeritud kokku 13 805 uut domeeni ning ümberregistreeritud on 41 219 vana korra domeeni. Märtsi kuus on hetkeseisuga registreeritud 1201 uut domeeni ning ümberregistreeritud domeene on 512.

„Domeenide ümberregistreerimine on perioodi lõpuks oluliselt vähenenud, mis annab aimu, et märtsi lõpuks, vaid päevad enne ümberregistreerimise lõppu, on aktiivselt kasutuses olevad domeenid saanud registreeritud ning neid on üle 50% 1992 – 2010 vana korra järgi kogunenud domeenidest. Allpool toodud tabelist võib näha, et kui uute reeglite esimene kuu juuli välja arvata, on uute domeenide registreerimine olnud kuude lõikes suhteliselt stabiilne, umbes 1100 domeeni kuus. Registreerija jaoks on see positiivne sõnum, sest kui domeenide arv kasvab praeguse trendi järgi, saab Eesti Interneti SA järgmise aasta domeenitasu alandada,” ütles sihtasutuse nõunik Maarja Kirtsi ning avaldas tänu kõigile registreerijatele ja registripidajatele. Eesti Interneti SA on mittetulunduslik organisatsioon ja domeeni tasu on kulupõhine. See tähendab, et kui registreeritud .ee domeenide hulk kasvab, tasu alaneb.

[/spoiler]