Selgusid Soome ja Baltimaade parimad idufirmad

IMG_1153 

Eile, 18. novembril selgusid Helsingis UK Trade & Investment’i (UKTI) poolt korraldatud Soome ja Baltimaade idufirmade võistluse “Take That Tech to the UK” võitjad, kelleks pärjati Soome ettevõtted Plan Brothers ja Diktamen. Kahele esimesele kohale järgnesid Eesti päritolu lühiajalisi tööotsi vahendav GoWorkaBit ja nutika keeleõppe platvormi looja Bliu Bliu Leedust.

Esimese koha omanikke tunnustati spetsiaalse idufirmadele mõeldud paketiga, mis toetab mõlema ettevõtte laienemist Suurbritannia turule. Teise koha omanikke premeeriti järgmisel suvel aset leidva Londoni tehnoloogianädala piletitega.

Baltimaadest kuulusid kümne finalisti hulka Eesti päritolu GoWorkaBit ja Leedu idufirma BliuBliu. Ülejäänud kaheksa – Plan Brothers, Diktamen, Booxmedia, Ecolane, Etuma, Flyvice, Transfluent ja TribaLearning – olid pärit Soomest. Kokku osales võistlusel 67 idufirmat, kellest 48 olid pärit Soomest ja 19 Baltimaadest.

“Enne võistluse algust oli meil soov leida Soomest ja Baltikumist mõni nutikas tehnoloogiafirma, kes oleks valmis oma ideid arendama just Suurbritannias. Täna olen ma meeldivalt üllatunud, kui palju dünaamilisi tehnoloogiaettevõtteid antud piirkonnas tegutseb – meieni jõudis uskumatult lai valik ettepanekuid, mis ületas võistluse kõiki esialgseid ootusi,” ütles Suurbritannia peaministri Põhjamaade ja Baltikumi regiooni investeerimisnõunik  Mark Prisk.

Tänavu esmakordselt toimunud “Take That Tech to the UK” võistluse eesmärk on tugevdada Suurbritannia, Soome ja Balti riikide vahelist tehnoloogiaalast koostööd ning julgustada siinseid idufirmasid valima just Suurbritannia eelistatuimaks sihtkohaks, kus alustada ja arendada oma äri.

Soome idufirma Plan Brothers toodab turvateenuste ja kinnisvara haldamiseks vajaminevat tarkvara. Plan Brothers’i müügijuhi Arttu Vesterineni sõnul ootavad nad Briti turule laienemist suure põnevusega. “Mul on selline tunne, nagu istuksime kiirendaval lennukil, mis kohe õhku tõuseb. Just siin me praegu oleme, valmis vallutama Suurbritannia turgu,” ütles Vesterinen.

Haiglatele diktsiooni ja transkriptsiooni seadmeid tootva idufirma Diktameni omaniku Niklas Elersi sõnul oli võistlusel osalemine ettevõttele üks tähtsamaid samme. “Taolistel võistlustel on kõige olulisemad just tutvused, mitte auhinnad. Kõik inimesed, kellega oleme võistlusel kokku puutunud, on meie jaoks hindamatu väärtusega,” sõnas Elers.

UK Trade & Investment (UKTI) on Briti valitsuse äriarendusagentuur, mis aitab kohalikel ettevõtetel lüüa läbi rahvusvahelisel turul. Samuti pakub UKTI välisfirmadele tasuta nõustamist ja tuge, kui viimased soovivad investeerida või kolida Suurbritanniasse. www.gov.uk/ukti