SEB pakub kontorites kaasaegset paberivaba teenindust

img_PaperlessGuy_540x360

Tänasest alustab SEB pilootprojektiga, mille raames pakutakse klientidele valitud pangakontorites kaasaegset digitaalset ning paberivaba teenindust. Paberivabas kontoris allkirjastatakse dokumendid digitaalselt ja salvestatakse kliendi internetipanga digiportaali. Selle tulemusena kulub kontorites igapäevaselt vähem paberit ja suureneb panga keskkonnasõbralikkus.

Paberivabas kontoris teenindatakse klienti puutetundliku ekraani abil – loodavad dokumendid allkirjastatakse ID-kaardi või mobiil-ID-ga ja arhiveeritakse kliendi internetipangas asuvasse digiportaali. Kindlasti jääb klientidele võimalus allkirjastada dokumente soovi korral ka paberil, kuid kaugem eesmärk on viia loodavate paberdokumentide hulk miinimumini.

„Oleme välja arvutanud, et täna prindivad meie tellerid ligi 400 000 lehte kuus, mis teeb 160 kasti paberit. Aastas teeb see kokku 24 tonni, mille tootmiseks kulub umbes 650 puud – sellele lisandub omakorda veel energia ja vee kulu. Tegu on eelkõige keskkonda säästva algatusega ja mõttemaailma avardamisega. Keskmiselt säästame nii ühe pangatoiminguga neli lehte paberit,“ ütles jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Eerika Vaikmäe-Koit.

Esimesena Eestis pakub SEB paberivaba teenindust täies mahus Tallinna Magistrali kontoris, lisaks on see võimalus olemas ka peakontoris Tornimäel ja Rakvere harukontoris.

„Tulevikus on meil plaan hakata paberivaba teenindust pakkuma kõikides pangakontorites. 2017. aasta lõpuks tahame vähendada loodavate paberdokumentide hulka kontoriteeninduses 60 protsendi võrra. Lisaks sellele, et oleme oma tegevustes järjest loodussäästlikumad, aitab interaktiivne teenindus parandada ka teenindamise kvaliteeti. Uue tehnoloogilise lahendusega on kogu teenindusprotsess kliendile ekraanilt jälgitav, mis aitab protsessi kiirendada ja vigu vältida,“ lisas Vaikmäe-Koit.

Paberivaba kontori külastamiseks on kliendil vaja kindlasti kaasa võtta ID-kaart ja teada oma mõlemat PIN-koodi või mobiiltelefon, millel on aktiveeritud mobiil-ID teenus. SEB pangas on märtsi lõpuni võimalik paberivaba kontori teenust kasutavatel klientidel uuendada oma ID-kaardi PIN-koode tasuta.

paper-free-office