LG tutvustas maailma väikseimat juhtmevaba laadijat

LG-WCP-300-Wireless-Charger

Tehnoloogiaettevõte LG Electronics tutvustas eile Mobile World kongressil (MWC) Barcelonas maailma väikseimat laadijat WCP-300, mille läbimõõt on vaid 6,9 cm. Vaatamata oma väiksusele, on laadimise ala 1,7 korda laiem kui LG eelmise põlvkonna juhtmeta laadija puhul. Uus mudel on ühilduv standardse 5-pin micro-USB laadijaga, pakkudes kõrgeima taseme laadimise jõudlust ja kasutajamugavust.

WCP-300 kasutab elektromagnetilist induktsiooni tehnoloogiat ja on Wireless Power Consortium’i poolt Qi sertifitseeritud. Elektromagnetiline induktsioon toodab magnetvälja, mis tekitab omakorda elektrivoolu laadimisalusel oleva seadme akude laadimiseks. Sertifitseerimine tagab selle, et WCP-300 on ühildatav kõigi Qi standardit toetavate nutitelefonidega.

Nexus 4 seadmesse on juhtmeta laadimise tugi juba sisseehitatud, mistõttu puudub vajadus soetada lisaseadmeid. Seejuures usub LG, et sisseehitatud tugi tulevastes nutitelefonides on olulisimaks arenguetapiks traadita laadimise muutumisel tööstusaru standardiks.

LG_WCP-300_main_610x378