E-arvete saatmine lihtsamaks

esileht_2013_clean_eesti

Aasta alguses sõlmis Baltikumi juhtiv EDI operaator Telema koostöölepingu järgmise kolme IT-ettevõttega, mille tulemusena saavad New Visioni, Nixori ja Vallaste & Partnerite kliendid alustada e-dokumentide vahetamist kiiremini ning odavamalt. Aastas vahetatakse Eestis hinnanguliselt 420 miljonit kaubadokumenti (tellimused, arved, saatelehed jms). Hetkel vahetatakse neist dokumentidest elektroonilisel teel alla 5%. Paberdokumentide asendamine elektroonilistega võimaldaks kaubandusettevõtetel kokku hoida miljoneid eurosid.

Nimetatud koostöölepped on osa Telema Sertifitseeritud Partnerite programmist, mille eesmärgiks on e-arvete ja teiste EDI dokumentide kergem ja kiirem kasutuselevõtt. Telema EDI Moodul on sarnane internetipankade moodulitele — tavaliselt on need lisatud tarkvara baasversiooni või on kergesti ja soodsalt juurde tellitavad. Telema EDI Mooduli juurutanud finantstarkvara kliendid saavad edaspidi võimaluse e-tellimuste impordiks ning e-arvete väljasaatmiseks, kulutamata aega ja raha majandustarkvara eriarendustele.

“ Telema EDI Mooduli arendamine Winshopi tarkvarasse tähendab eeskätt tööjõukulude kokkuhoidu, sest kauplused üle Eesti on nüüd võimelised oma tarnijatele välja saatma e-tellimusi ning vastu võtma e-arveid, ” kommenteerib Kaja Lust, New Visioni müügiosakonna juhataja. Allan Vähejaus, Vallaste ja Partnerite juhatuse liige täiendab: „E-dokumentide kasutamist nõutakse kaubanduses üha enam, seetõttu on hea, kui majandustarkvara seda kergesti võimaldab.“

Telema tegevjuhi Hele Hammeri sõnul on koostöö kohalike finantstarkvara firmadega EDI dokumentide kiiremaks kasutuselevõtuks väga oluline. “Leping kolme uue partneriga on tänaseks aidanud e-dokumendi liikluse kasutusele võtta 45 kauplusel ja mitmetel tarnijatel ning neid lisandub igal nädalal. Usume, et partnerlus loob väärtust nii Telema kui finantstarkvara toefirmade klientidele.”

Telema Sertifitseeritud Partnerite nimekirjas on lisaks New Visionile, Nixorile ja Vallaste & Partneritele täna veel kuus ettevõtet: Sysdec, KMA, Taavi Tarkvara, BCS Itera, Ankravs, ning Rivile.