PowerDVD 11 vs TotalMedia Theater 5 vs WinDVD 2010 – Võitlus kolme suure vahel

Testides laboris olevat telekat (LG CINEMA 3D LW650S) avastasin ma ühe probleemi – nimelt on mul kuidagi vaja maha mängida Blu-Ray plaate ja ma tahaks seda teha kuidagi üle Media Center Extenderi. Kui sa otsid kiiret vastust ülesandepüstitusele siis seda teha ei saa. Nii PowerDVD kui TotalMedia Theater pakuvad Windows Media Centeriga intregeerimist kuid need rakendused ei ilmu ükskõik mis nurga alt sa ka ei ürita Xbox 360 olevase Media Center Extenderisse. Tasub märkida, et Blu-Ray mahamängimine ei ole lihtne ülesanne ja vanemad arvutid sellega hakkama saada ei pruugi (teisisõnu tasub miinimum nõudeid tõsiselt võtta)Selge, lepime siis sellega, et seda me saavutada ei saa. PowerDVD tuleb kaasa paljude asjadega mis ei tööta nii nagu vaja või on täiesti kasutud. Seda võiks isegi liigitada Bloatware alla – mille hea pärast üritab firma ülevõtta Media Centeri funktsionaalsust või integreerida Facebooki ja Twitterit sinna sisse? Praegusel hetkel on riistvara toetus küll parem kui TotalMedia tarkvaral ja DVD upscalimisega saadakse väga hästi hakkama kuid ressursside kasutamises jäädakse TotalMedia tootele pikalt alla.

Järgmine samm TotalMedia Theatre mis lubab kõike teha paremini kui PowerDVD. Reaalsuses DVD upscalimises ta ei saa niihästi hakkama kui sellega saab PowerDVD kuid ta kulutab kõige tegemisel kordades vähem süsteemi ressurssi. Väikene mure on aga sellega, et 3D seadeid saab muuta vaid siis kui film parasjagu ei mängi. Pisiasi aga häirib eriti siis kui üritad aru saada millise seade sa valima pead oma teleka jaoks. Kuid kui panna need kõrvale, siis üleüldine kasutamismugavus ja Blu-Ray toetus on esmaklassiline.

Kolmandana sai ka proovitud WinDVD 2010 kuid see jättis oma tegemistes soovida. Media Centeriga integratsioon puudub, Erinevalt eelmistest toodetest ei saa ta hakkama ka Blu-Ray kausta maha mängimisega mis on suur miinus neile kes pigem serveerivad oma ostetuid Blu-Ray filme kõvakettalt kui vahetavad pidevalt plaate. Ka teiste formaatide toetamisega jäädakse antud juhul jänni ja peamiselt saab programmi kasutada siiski vaid plaatide peal oleva meedia mängimiseks.

Kokkuvõtteks võib õelda, et Blu-Ray mahamängimiseks pole paremat valikut kui TotalMedia Theatre mis pakub peaaegu samahead kogemust kui eraldiseisev Blu-Ray mängija. DVD mahamängimiseks aga ajal kui FullHD televiisorid on väga levinud sobib ülesandeks PowerDVD. Tihtipeale aga Blu-Ray mängija või arvutiga kaasatulev WinDVD aga ajab asja ära ning kui ei raatsi raha kulutada, et osta vingem toode siis võib sellega täitsa rahule jääda. WinDVD pildikvaliteet Blu-Ray mahamängimisel on samahea kui teistel ja DVD mahamängimine on võrreldav TotalMedia omaga. Samas oma raha eest ma WinDVD’d ei ostaks eriti kuna ta on samas hinnas TotalMedia tootega mis on oluliselt parem.