Panasonic tutvustab uut LUMIX GF5 kaamerat

Uus GF-seeria LUMIX GF5 on vahetatava obejktiividega ning silmapaistva pildikvaliteediga stiilne ja kompaktne kaamera, mis teeb ka tavakasutajast professionaali – LUMIX GF5 pakub lihtsust, kiirust, suurepärast kasutuskogemust ja kõrgekvaliteedilisi pilte igas situatsioonis.

Panasonic tõi turule ilusa ning kasutajasõbraliku LUMIX GF5 kaamera, mis pakub  DSLR pildikvaliteeti ja HD videovõimalusi. Uus kaamera on 12,1 megapiksline, kõrge tundlikkusega Live MOS sensoriga, uue Venus Engine protsessoriga ning Multi-process Noise Reduction omadusega.

Tänu uuele sensorile pakub kaamera täpset ja selget pildikvaliteeti kuni ISO 12,800. LUMIX GF5 on suurepärane inimestele, kes otsivad stiilset ning lihtsastikasutatavat kaamerat, mis oleks võimeline tegema kõrgekvaliteedilisi pilte. Kaameral on 3.0-tolline puutetundlik 920k piksline LCD ekraan. LUMIX GF5 on varustatud ka 0,9 sekundilise Light Speed Auto Focus’ga ja suuteline tegema pilte ka äärmiselt kehvades valgustingimustes.

Kõrge tundlikkusega Micro Four Thirds 12.1-megapiksline Live MOS sensor ning uus ja parem Venus Engine VII HD2 pildiprotsessor koos Multi-process Noise Reduction omadusega muudab professionaalsete piltide tegemise lihtsaks ning võimaldab teha HD filme ilma mürata. Ka välimuse osas ei ole LUMIX GF5’le midagi ette heita, tegu on kompaktse, stiilse ja väljapeetud disainiga kaameraga, mis on oma mõõtmetelt ning kaalult üsnagi tagasihoidlik – LUMIX GF5 mahub hõlpsasti kotti ning vajadusel ka taskusse. Uue kaamera korpus on tehtud kvaliteetsest alumiiniumist ning see on saadaval neljas erinevas värvitoonis.

LUMIX GF5 kaamerale on võimalik vaid ühe puudutusega panna peale Auto Focus lukk, mis jälitab objekti ka siis kui see liigub ning Pinpoint Auto Focus aitab suurendada soovitud alasid kaadris, et fokuseerida võimalikult täpselt. Kaameraga on võimalik filmida 1080p full HD video ja salvestada seda kvaliteetse stereo heliga. Video salvestatakse MP4 formaadis, et seda oleks võimalikult lihtne kohe teistesse seadmetesse tõmmata.

Panasonic LUMIX GF5 arenenud ja intuitiivsed omadused aitavad kasutajal tabada pilti just talle sobiva nurga alt vaid ühe sõrmeliigutusega. Võimalik on proovida ka erinevaid lõbusaid ja lihtsaid pilditegemise variante, mida kaamera pakub, katsetada erinevaid stiile ning leida nende hulgast just endale sobiv. Panasonicu uue kaamera erinevate filtrite hulgas on saadaval näiteks Soft Focus, Toy Effect ja Star Filter efekt. Flitrite soovitused ja kasutusjuhendid on saadaval ka otse kaamera ekraanil.

 

Intuitiivne kasutajaliides ja puutetundlik ekraan annavad kasutajale põhjaliku kontrolli oma kaamera üle. Kasutada saab näiteks Pin-Point Auto Focus omadust, et rõhutada olulisi piirkondi pildil. LUMIX GF5 kaameraga on tänu Intelligent Auto (IA) ja Scene Guides omadustele võimalik pildistada professionaalseid pilte ka kasutajatel, kel pole laiaulatuslikke teadmisi fotograafiast. Tänu vahetatava LUMIX G läätsesüsteemile on võimalik vahetada läätsesid hetkega, et saada ideaalne pilt – valikus on suur hulk Compact System Camera Micro Four Thirds läätsesid.

LUMIX GF5 kaamera jaoks on saadaval ka lai valik erinevaid aksessuaare: erinevad paigaldatavad adapterid, filtrid ja tööriistad (näiteks katiku kaugkontroll). Rohkem informatsiooni kaamera kohta on saadaval “LUMIX G Experience” tasuta iPad aplikatsioonis. Omadusterikas aplikatsioon on saadaval Euroopas ilma tasuta iTunes App Store’st ja see sisaldab detailset tehnoloogia seletust, erinevaid demosid ja võrdlusi traditsionaalse DSLR kaameratega.