Share
Noortekoolitus “Ideest projektini”

Noortekoolitus “Ideest projektini”

Sul on kindlasti mingi huvitav idee… Võimalik, et ka Sinu sõbrad mõtlevad samast asjast. Paraku on aga nii, et suurem osa meist jääbki vaid unistama ning teostuseni ei asi kunagi. Ära ole üks nendest. Ole Tegija! Osale noortekoolisel “Ideest projektini”

SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo aitab noortegruppidel oma ideed  teoks teha läbi koolituse „Ideest projektini!”. Koolitus pakub toetust eeskätt noortele, kel on huvi programmi Euroopa Noored võimaluste vastu ja plaan lähiajal ellu viia noortealgatuse või –vahetuse projekti.

Koolitus toimub reedel, 15. juunil 2012 Tartus.

Koolitusele ootame osalema 2 – 5 liikmelisi meeskondi (vanuses 15-25) ja soovi korral + noorsootöötaja / projektinõustaja  (ilma vanusepiirideta)

1)      kel on projektiidee, mis teid seob;
2)      selle idee ellu viimine tooks kasu ja rõõmu teile, teie lähedastele ja võib-olla ka ühiskonnale lähemalt
3)      kui olete valmis oma unistuse nimel tegudeks!

 

Koolituse „Ideest projektini!” eesmärgiks on toetada, nõustada ja inspireerida olemasoleva ideega noortegruppe oma ideed edasi arendama.

Antud koolitus keskendub kolmele aspektile: 1. noorte olemasolevate ideede arendamine ja toetamine, 2. projektikirjutamise alaste pädevuste ning 3. Euroopa Noored programmi spetsiifika alase teadlikkusse tõstmisele. NB! Tegemist ei ole otseselt projektikirjutamise koolitusega.

Koolituse alaeesmärgid

  • Tõsta programmi Euroopa Noored alast teadlikkust, keskendudes ennekõike noortealgatuste ja noortevahetuste alaprogrammidele;
  • Innustada ja motiveerida projektigruppe tegema teoks oma ühiskondliku mõjuga projekte;
  • Anda osalejatele põhiteadmised projektiloogikast;
  • Anda otsest tagasisidet ja nõustada osalejate projektiideid;
  • Anda osalejatele edasiste sammude planeerimiseks töövahendite / abimaterjalide kogu.

 

Kes teeb? Koolitajad Maris Pajula ja Siiri Liiva ning Euroopa Noored Eesti büroo projektinõustaja.

Koolituse töökeel: eesti keel.

Koolitusel osalemine on tasuta. Koolituse korraldamisega kaasnevad kulud (välja arvatud transpordikulud) katab sihtasutuse Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo.

NB! Lähtudes büroo prioriteedist rohkem kaasata vähemate võimalustega noori, vajadusel kompenseerime koolitusele tulekuga seotud osalejate ühistranspordikulud 70% ulatuses (vastavalt esitatud avaldusele, millele on lisatud rongi/bussipiletid). 

Kandideerimine: kandideerida saab kuni 5. juunini 2012 (kaasa arvatud).
Kandideerimisvorm: http://euroopa.noored.ee/node/3166
Kohti on piiratud arv. Teie tiimi osalemisvõimaluse kinnitame hiljemalt 8.juunil

NB! Soovides toetada võrdseid osalusvõimalusi, on programmi Euroopa Noored koolitused avatud kõikidele noortele, olenemata erivajadustest. Palun pange vastav info kirja kandideerimisvormi lahtrisse “Erivajadused”.

Lisainfo: Anna Kuzina (tel 69 79 217, anna.kuzina@archimedes.ee)