LG ja Google esitlevad Google Nexus 5 nutitelefoni

New-Nexus-5

(LG) ja Google jätkavad Nexus 4 nutitelefoni arendamisel alanud edukat koostööd ning toovad turule kiire ja õhukese Nexus 5 nutitelefoni. Toode on varustatud uue Android™ 4.4, KitKat® operatsioonisüsteemiga.

httpv://www.youtube.com/watch?v=hQ0XTJqFLIE

Nexus 5 nutitelefonil on 5-tolline Full HD ekraan, mis võimaldab täiustatud vaatamiskogemust. Ülikerge nutitelefon on vastupidav, funktsionaalne ja mugav, kombineerides LG riistvara ja Google’i parima tarkvara.

“LG’l on hea meel teha taas Google’iga koostööd ning pakkuda seeläbi tarbijatele võimekat Nexuse nutitelefoni,” ütles LG Electronics Mobile Communications Company president ja tegevjuht Dr. Jong-seok Park. “Nexus 5 on funktsionaalne ja modernse disainiga ning peegeldab innovatsiooni, mis on saavutatav kahe ettevõtte teistkordse koostöö tulemusena.”

“Olime koostööst LG’ga väga huvitatud,” ütles Google’i juhtiv asepresident Sundar Pichai. “Google Nexus 5 on kõige kiirem ja õhem Nexuse telefon, mis on täiustatud uusima Android™ 4.4, KitKat® operatsioonisüsteemiga.”

Nexus 5 on varustatud LG Innoteki optilise pildi stabiliseerimise tehnoloogiaga, mida tutvustati esmalt LG G2 nutitelefonis. Seadmel on 8MP kaamera, mis tagab selge pildikvaliteedi. Lisaks on telefonil Photo Sphere funktsioon, mille abil saab hõlpsasti teha 360-kraadise pildiseeria. Google’i Auto Awesome funktsiooni abil on võimalik piltidest ja videotest luua uusi versioone, et neid oma pere ja sõpradega jagada. Nexus 5 täiustatud HDR+ režiim komplekteerib erinevad fotod ja sulandab need ühtseks tervikuks.

Uuel nutitelefonil on SnapdragonTM 800 protessor, 4G/LTE ja 445 ppi Full HD IPS ekraan, mis võimaldab täiustatud puutetundlikkust, selgemat nähtavust välitingimustes ja teravamat pildikvaliteeti. Android 4.4 operatsioonisüsteem on kiire, võimekas ja kasutajasõbralik. Uus süsteem soovitab automaatselt inimesi, kellele kasutaja kõige suurema tõenäosusega helistada soovib. Kasutajad saavad sõnumeid saata ja vastu võtta Androidi Hangouts abil, mis nüüdsest toetab ka asukoha jagamist.

Selliste funktsioonide abil nagu Gmail, Chrome, Calendar, Maps, Drive ja Hangouts abil muudab Nexus 5 igapäevased toimingud nutitelefoni abil mugavaks ja harjumuspäraseks.

Nexus 5 on kättesaadav valge või mustana Google Play™ keskkonnas USA’s, Kanadas, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias, Inglismaal, Austraalias, Koreas ja Jaapanis. Toode on alates novembri keskpaigast kättesaadav ka paljudel teistel võtmeturgudel.

Põhiandmed:

Protsessor: Qualcomm® Snapdragon™ 800 ja 2.26GHz Quad-Core Krait CPU
OS: Android™ 4.4, KitKat®
Ekraan: 5 tolli (tegelik 4.95 tolli) Full HD IPS (1920 x 1080 pikslit)
Võrk: CDMA/1xRTT/EVDO, GSM/GPRS/EDGE, WCDMA/HSPA+, LTE
Mälu: 32GB / 16GB
RAM: 2GB
Kaamera: Taga 8.0MP koos OIS / Ees 1.3MP
Aku: 2,300mAh Li-Polymer (sisene)
Suurus: 137.84 x 69.17 x 8.59mm
Kaal: 130 gr
Muu: Traadita laadimine, NFC

Google nexus 5 Nexus5_Front Nexus5_Front-Low Nexus5_tilted