Narva Kutseõppekeskus õppis Armeenia parimaid praktikaid

lepingu_uuendamine Narva Kutseõppekeskuse esindajad külastasid eelmisel nädalal Armeenias Jerevanis asuvat Armeenia Euroopa Kolledžit, kes kevadel võtab enda juurde praktikale esimesed Narva õpilased.

Eelmise aasta sügisel alanud koostöö kahe õppeasutuse vahel on kujunenud tegusaks ja tulemuslikuks ning andnud tuntava panuse mõlema õppekvaliteedi tõusu.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul on nii Narvas kui Jerevanis esikohal tahe luua oma õpilastele parimad tingimused. “Oleme käinud vastastikustel koostöövisiitidel ja kevadel lähevad esimesed meie õpilased sinna praktikale,” lausus Veidenbaum. “Nii meie kui nende jaoks on see oluline tähis rahvusvahelises koostöös.”

Veidenbaum tõstis esile Simoniani fondi rahastatud TUMO keskuse, mis keskendub loometehnoloogiatele ja pakub 12-18-aastastele õpilastele koolitööde järel võimalust individuaalsete õppeplaanide alusel omandada oskusi animatsiooni, veebikujunduse, filmide ja mängude loomise alal.

Narva Kutseõppekeskuse õppedirektor Tatjana Burikova lisas, et visiit oli väga praktiline, kuivõrd ühistes töörühmades analüüsiti nii Narva Kutseõppekeskuse kui Armeenia Euroopa kolledži turismikorralduse, infotehnoloogia ja multimeediumi õppekavasid ning tehti konkreetseid ettepanekuid õppetöö kvaliteedi tõstmiseks.

Narva Kutseõppekeskus on Ida-Virumaa juhtiv kutseõppeasutus, kus saab õppida ligi 30 eriala 12 õppekavarühmast. Õpe toimub eesti ja vene keeles, põhi- ja keskhariduse baasil ning nii kooli- kui ka töökohapõhiselt.

Rohkem informatsiooni õppimisvõimalustest Narva Kutseõppekeskuses leiab kooli koduleheküljelt www.nvtc.ee.