Mida tarka oled arvutis viimasel ajal teinud?

26.-30. märtsil toimub üle-Euroopaline nutika arvuti- ja interneti kasutamise kampaania, mille keskmes on seekord (noorte) e-oskused, mis aitavad tööturule siseneda ja ka tööl hakkama saada.

Sellega seoses kuulutab Targa töö ühing välja auhinnamänguMida tarka Sina viimasel ajal arvutis ja Internetis teinud oled?

Arvutiga töötaja igapäeva ellu kuuluvad nii kirumine (“miks ta ei tee, nagu ma tahan”) kui ahhaa elamused (“a seda saab ka nii teha”). Iseõppijatena ei tule me teinekord väga lihtsate kasutusvõimaluste peale, mis võivad aga meie töid ja tegemisi oluliselt efektiivsemaks teha. Targa töö ühingus edendame üksteiselt õppimist ja heade praktikate jagamist.

Võta osa auhinnamängust ja jaga oma õppimise või õpetamise kogemust. Ootame e-posti aadressile liisi@smartwork.ee lühikesi lugusid, kuidas mõne veebilehe või arvutiprogrammi oskuslikum kasutamine on teinud Sinu tööd või muid tegemisi lihtsamaks ja efektiivsemaks. Näiteks teksti automaatsete stiilide kasutamine, valemi kasutamine, ID-kaardiga sisselogimine ja mõne e-teenuse kasutamine jne. Kui on lisada illustreerivat materjali (ekraanipilte vms) – annab see lisapunkte.

Auhinnad – tehnikapoe kinkekaardid väärtusega 100, 60 ja 30 eurot lähevad huvitavamatele lugudele, lisaks auhinnad – Microsoft LifeCamCinema veebikaamera (2 tk) ja Microsoft Arc Keyboard wireless klaviatuur (2 tk), Canon fotoaparaadid IXUS i-5 (1 tk) ja IXUS 300 HS (1tk) – lähevad loosimisele kõigi osalejate vahel. Täname toetajaid! Õpetlikumad lood avaldame ka meie kodulehel www.smartwork.ee.

NB! Kui sa pead e-oskusi oluliseks ja toetad kampaaniat, siis ole hea, anna sellest ka allpool oleva banneri kaudu teada. Sarnased kalkulaatorid on ka teiste riikide kampaaniapartnerite lehekülgel ja võistlus käib, kellel õnnestub rohkem inimesi kaasata, vt kampaania riikide kaarti.

Oma e-oskusi saate testida Skillage leheküljel või Facebookis Skillage testi leheküljel. Test koosneb viiest osast – tööle kandideerimise oskused, oskus lahendada efektiivselt erinevaid kontoritöö ülesandeid, kommunikatsioon ja kommunikatsioonivahendite kasutamine, sotsiaalmeedia ning failihaldus.