E-äriregistrist on nüüd nähtav ka maksuvõlg

Registrite ja infosüsteemide keskuse poolt hallatav e-äriregister avas registriandmete vaatamise keskkonnas võimaluse kontrollida ega ettevõtjal ei ole maksuvõlga.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul on maksuvõlgade nägemine e-äriregistri keskkonnas järjekordne samm ettevõtjate elu mugavamaks tegemisel.“Ligikaudu kaks kuud tagasi hakkas e-äriregister väljastama ingliskeelseid registrikaarte ning nüüdsest on lisandunud ka maksuvõla kontrollimise võimalus. Kõik need ühte kohta koondatud lahendused aitavad ettevõtjal lihtsamalt ning kiiremini saada ülevaadet oma äripartnerist ja vältida sedasi ka probleemide tekkimist,“ lisas minister.

Lisandunud võimalus annab reaalajas infot selle kohta kas ettevõtjal on maksud korrektselt tasutud või on tal Maksu- ja Tolliameti ees maksuvõlgu ning kas võlgnevusi on esinenud ka varem. Samuti näidatakse võla suurus ning seda, millest maksuvõlg täpsemalt koosneb.

Maksuvõlgnevuse infoga tutvumine on kõigile tasuta.

E-äriregister on Registrite ja Infosüsteemide Keskuse teenus, mis tugineb Maakohtute registriosakondade andmebaasil ja kajastab kõigi Eestis registreeritud juriidiliste isikute andmeid reaalajas. Ettevõtjate äriregistri andmete ja maksuvõlgnevuse infoga saab tutvuda igaüks aadressil https://ariregister.rik.ee .