Linxtelecom tõi Eesti turule uue pilveteenuse

Network-Route-Map_2011Linxtelecom Estonia tutvustas täna keskmistele ja suurtele ettevõtetele suunatud uut pilveteenust LinxCloud. Uus pilveteenus kujutab endast integreeritud ja turvalist platvormi andmete edastamiseks, töötlemiseks ja salvestamiseks.

Esmakordselt Eestis tutvustatud LinxCloud baseerub maailma juhtivate virtualiseerimis- ja pilvetehnoloogiafirmade Cisco, NetApp ja VMware turvalisel platvormil.

„Erineme põhimõtteliselt lõviosast tänastest pilvetaristu pakkujatest selle poolest, et Linxtelecomil on oma andmesidevõrk ning meil puudub vajadus müüa edasi teiste teenusepakkujate internetiühendust. Tänu sellele on Linxdatacenter üks väheseid, kes lisaks kvaliteetandmesidele on võimeline pilvetaristut kombineerima erinevate võrgulahendustega nagu MPLS-VPN võrgud, varuühendused ja rahvusvahelised privaatliinid,“ ütles Linxtelecom Estonia müügidirektor Ivo Saluoks.

Saluoksa sõnul on Eesti ettevõtted harjunud, et suured pilvetaristute pakkujad (nt Google, Amazon) asuvad füüsiliselt väljaspool Eestit, kuid andmete täpset asukohta reeglina ei teata. LinxCloud eristub ka selles osas konkurentidest. Füüsiliselt paikneb LinxCloudi seadmepark täna Varssavi südalinnas Linx Grupile kuuluvas Tier-3 andmekeskuses. Pikemas perspektiivis on LinxCloud platvorm majutatud ka Tallinnas asuvas andmekeskuses. Saluoks ütles, et klientide jaoks tähendab see, et neile ollakse füüsiliselt lähemal ja ressursse saab dünaamiliselt erinevate riikide vahel liigutada.

„LinxCloudi puhul on täpselt teada, millises andmekeskuses kliendi andmed paiknevad. Samuti on teada, milline on teenuse toimimiseks vajalik võrgu- ja varunduslahendus. Lisaks on meil professionaalne klienditugi, mis asub ja töötab Eestis. Erinevalt suurtest rahvusvahelistest teenusepakkujatest võimaldab see probleemide tekkimisel saada 30 sekundi jooksul ühendust tehniliselt pädeva spetsialistiga ning leida lahenduse kliendi emakeeles,“ ütles Saluoks.

LinxCloud on mõeldud keskmistele ja suurtele ettevõtetele, kes ei soovi IT-taristut ise omada, vajavad kiiret võimalust laiendada olemasolevat ressurssi või turvaliselt varundada ärikriitilist informatsiooni ja kriisiolukorras seda kiiresti soovitud kujul taastada.

Saluoksa sõnul saavad Baltikumi ja Skandinaavia ettevõtted nüüd tänu LinxCloudile oma andmeid turvaliselt, tõhusalt ja mugavalt töödelda või varundada. Need ettevõtted, kelle teenused on mõeldud laiale rahvusvahelisele kasutajaskonnale, saavad läbi Linxtelecomi andmesidevõrgu ligipääsu Euroopa ja Venemaa olulisematele interneti sõlmpunktidele. Teenusepakkujate jaoks tähendab see turvalisemat ja paremat ühendust, klientide jaoks kiiremat ja mugavamat teenust.

Linxtelecom Estonia on rahvusvahelise telekommunikatsiooniettevõtte Linx Telecommunications B.V. tütarfirma. Lisaks Eestile asuvad Linx Telecommunicationsi esindused Lätis, Leedus, Poolas, Venemaal, Ukrainas, Gruusias ja Hollandis. Linxtelecomile kuuluvad suure läbilaskevõimega veealused fiiberoptilised sidekaablid, mille kaudu toimub märkimisväärne osa Eesti andmeside välisliiklusest. Linxtelecomi registripidajatest klientide kaudu on Tallinna majutuskeskuses majutatud üle 60% .ee domeenidest.