LEGO fännid saavad osaleda uue 3D filmi loomisel

LegoMovieFilmikompanii Warner Bros. Pictures kuulutab välja videokonkursi LEGO fännidele, mille peaauhinnaks on võimalus pääseda oma videoklipiga 2014. aastal esilinastuvasse „LEGO filmi“ (“THE LEGO MOVIE”). Osalejad peavad olema vähemalt 16 aastased ning neid oodatakse registreeruma aadressil www.rebrick.com. Seejärel peaksid fännid looma 15-30 sekundilise LEGO-lool põhineva videoklipi.

Fännide loodud klippide teemaks on stseen, kus LEGO-universumi elanikud koonduvad, et hoida ära kohutav katastroof. Selleks tuleb ümbruskonna elemendid tükkideks lammutada ning neist uued masinad ning tööriistad ehitada. Mida innovatiivsemad, fantaasiarikkamad ja veidramad, seda parem.

Võistlejad valivad oma lemmikuimad LEGO-maailma tegelased ja stseenid kasutades vaid LEGO-klotse ning LEGO-mehikesi. Pärast LEGO-kavandite elluviimist ja jäädvustamist tuleb video laadida YouTube’i ning lisada järjehoidjaks LEGO-fännide leheküljele www.rebrick.com, kus saab selle poolt kogu ReBricki liikmeks oleku aja hääletada. 25 kõige rohkem like’e kogunud video loomingulisust, originaalsust, teema ja filmi sobivust hindab kohtunikekogu, kuhu kuuluvad ka “LEGO filmi” stsenaristid ja režissöörid Phil Lord ning Christopher Millers.

Peavõitja auhinnaks on reis kahele Californias Burbankis asuvasse Warner Bros Studio VIP-ekskursioonile, kohtumine režissööridega, LEGOdega ehitamine, ametliku LEGO-mudelipoe loodud ainulaadne filmikaamera, lisaks kavandajate autogrammidega suveniirid filmi võtteplatsilt. Võitja töö võidakse lisada filmi suure võitluse stseeni. Ka teise ja kolmanda koha omanikele, samuti võistluse 6-nädalase toimumise jooksul iga kahe nädala tagant valitavaile võitjaile jagatakse erinevaid lisaauhindu, mille hulka kuuluvad näiteks stuudio ekskursioonipiletid, “LEGO filmi”-temaatilised meened ja stuudio internetipoe kinkekaart 200 dollari väärtuses. Klipp laetakse ka YouTube’i ametlikku LEGO kanalisse.

Klippe saab esitada 6. maini. Video pikkus peab olema 15-30 sekundit ning jäädvustatud vähemalt 3,2-megapikslise kaameraga ning kadreeritud sobituma 2.40:1 kuvasuhtesse. Klipis tohib kasutada vaid LEGO-elemente ja -mehi ning klipp peab järgima ReBricki kodukorda ja sobima lastele.

Reeglid ja täieliku auhinnainformatsiooni leiab aadressilt http://rebrick.it/Contest ning lisajuhised, näited ja uuendused on saadaval veebilehel http://rebrick.it/

Võitjad tehakse teatavaks 20. mail 2013. aastal.

“LEGO film“ jõuab kinodesse 7. veebruaril 2014. See 3D-animatsioon räägib loo tavalisest LEGO-mehikesest Emmetist, keda kogemata hakatakse pidama maailma päästmise võtmeisikuks. Ta saadetakse koos trobikonna võõrastega kangelasrännakule, et peatada õel türann. Ent Emmet ei ole rännakuks valmis ning olukord on lootusetu ja ülinaljakas.

“LEGO filmis” annavad tegelastele oma hääle Chris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks, Liam Neeson, Will Arnett, Nick Offerman, Alison Brie ja Morgan Freeman. Filmi režissöörid on Phil Lord ja Christopher Miller (“21 Jump Street”, “Taevast sajab lihapalle”). Filmi lavastajateks on Dan Lin (“Sherlock Holmes,” “Sherlock Holmes: Varjude mäng”) ja Roy Lee (“Kahe tule vahel”, “Kuidas taltsutada lohet”).