Elion pakub võimalust oma kodu veebi kaudu juhtida ja jälgida

483841_10151549154266007_896380416_nEsimesena Eestis toob Elion turule kodujuhtimise teenuse, mis võimaldab ühendada suure osa koduelektroonikast nutikate seadmetega, mille abil muutuvad need kaugelt hallatavaks. Kodu jälgimine ja juhtimine saab võimalikuks veebis, telefonis ja tahvelarvutis.

Kodujuhtimine võimaldab inimestel jälgida oma korterit või maja kaamerate ja andurite abil ning automatiseerida koduste elektroonikaseadmete töö. Ise eemal viibides saab seadmeid veebist juhtida ning näha nende jooksvat elektrikulu ja olekut. Samuti on võimalik vaadata energiakulu statistikat ja ajalugu. Pistikusse ühendatud seadmetele on võimalik õpetada selgeks reeglid, mis lülitavad tulesid, telerit või muid seadmeid automaatselt sisse ja välja. Kodu saab ka valvesse panna ning ohu või häire korral tellida teate mobiili või meili peale. Oma kodus toimuvat näevad ja saavad hallata ainult koduomanikud ise.pic-4

„Usun, et lähiaastatel seisab ees kodude digitaliseerumine, mis viib enamiku koduelektroonikast internetti, seadmeid saab distantsilt juhtida ning me omame üha enam kontrolli oma kodu üle ka siis, kui ise mujal viibime,“ ütles Elioni toodete ja süsteemide arendustalituse juht Enn Saar.
„Võtsime eesmärgiks arendada kodujuhtimine välja selliselt, et seadmeid oleks lihtne paigaldada ja kasutada. Kogu teenuse loogika, seadmete disain ja koduse tegevuse juhtimiseks mõeldud veebikeskkonnad on arendatud selliselt, et inimestel oleks teenust võimalikult lihtne ja mugav kasutada,“ lisas Saar.

Kodujuhtimise näol on tegemist maailmas üha kiiremini areneva valdkonnaga, mille osadeks on internetipõhine teenus ning võrguga suhtlevad seadmed. Eestiski on aastaid räägitud nutikatest kodudest ning kodu automatiseerimisest – Elion on esimene, kes sellise terviktoote Eestis turule toob. Teenust on arendatud üle kahe aasta ning projekti on olnud kaasatud partnereid nii kodu- kui välismaalt. Lisaks Eestile arendab ettevõte kodujuhtimise teenust koos TeliaSoneraga, et pakkuda seda kasutuselevõtmiseks kogu Skandinaavia turul.
www.elion.ee/eraklient/kodujuhtimine

 

Untitled