Mihkelson: Indoneesia on huvitatud Eesti küberkaitsekogemusest ja IT lahendustest

32dc5674e98c30615cf87e729ea5eef5

Indoneesia pealinnas Jakartas visiidil viibiv Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus Indoneesia Parlamendi Ülemkoja esimehe Irman Gusmaniga, Esindajatekoja aseesimehe Pramono Anungi, Rahvusvahelise Parlamentaarse Koostöönõukogu liikmete ning välis- ja kaitsekomisjoni liikmetega.

Peamiseks aruteluteemaks said Eesti võimalused Indoneesiale IT lahenduste pakkumisel. „Suure pindala ja paljude raskesti ligipääsetavate piirkondadega Indoneesial on meie lahenduste vastu suur huvi. Kindlasti on Eesti kogemused küberkaitse ja IT teenuste alal hea võimalus pakkuda maailma suurimate riikide hulka kuuluvale Indoneesiale läbiproovitud ja toimivaid lahendusi,” ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Ülemkoja esimehe Irman Gusmani kinnitas oma huvi ja valmidust külastada esimesel võimalusel Eestit, et tutvuda kohapeal pakutavate võimalustega.

“Indoneesia on viimase kahekümne aasta jooksul teinud läbi muljetavaldava arengu, olles regiooni suurim demokraatlik  ning püsivalt tugeva majanduskasvuga riik. Eesti on valmis senisest enam panustama poliitiliste ja majanduskontaktide laiendamisele Indoneesias. Sellest võidavad mõlemad pooled,” ütles Mihkelson.

Välisminister Natalegawa hinnangul on Indoneesia ja Eesti kahepoolsed suhted väga head. Eelmise aasta jaanuaris toimunud Eesti välisministri ning nüüd Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni visiidid on ta sõnul loonud head eeldused edasiste koostöövõimaluste laiendamiseks. Minister nõustus, et eriti kaubavahetuses on seni kasutamata väga suur potentsiaal.

Delegatsiooni liikmed kohtusid ka Indoneesia Kaubandus-Tööstuskoja presidendi Suryo B. Sulisto ja koja Põhja-ja Baltimaade komisjoni liikmetega. Kohtumisel räägiti sellest, kuidas laiendada ettevõtluskontakte kahe riigi vahel. Mihkelson rõhutas, et eelmise aasta jaanuaris toimunud välisministri ja äridelegatsiooni visiit on juba andnud esimesi tegelikke tulemusi ning nüüd oleks hea töötada ka Indoneesia äridelegatsiooni vastukülaskäigu nimel.

Sellega lõppes kolm päeva kestnud Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni visiit Indoneesiasse. Kohtumisi kokku võttes ütles väliskomisjoni esimees, et kuigi Eestil on Indoneesia suunal veel palju avastada, on vastastikku suur huvi eriti kaubandussuhete elavdamise osas

Lisaks väliskomisjoni esimehele Marko Mihkelsonile kuuluvad Riigikogu delegatsiooni väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa ja komisjoni liige Margus Hanson.

IMG_8789