Inspiratsioonipäevale: Kontorivaba elu – olevik või tulevik?

28. mail 2012 algusega kell 11.00 Radisson BLU hotellis.Inspiratsioonipäeval arutame, milliseid võimalusi annab meile tehnoloogia töötamiseks kontorist eemal ja mida tähendab see töökorralduslikult juhile ja töötajatele; kas kaugtöö ja –õppimine aitaks tõsta inimeste elukvaliteeti ning kindlustada maaelu püsima jäämist.
Töötubades vahetame kogemusi, kuidas ka töötajate arvult väikestel organisatsioonidel – MTÜ-del ja väikeettevõtetel  – on tänapäevaste tehnoloogiate abil võimalik teha suuri asju – kaasata aktiivselt paljusid  liikmeid, töötada koos eemal-asuvate spetsialistidega või kujundada avalikkuses maine, mis ei jää alla suurkorporatsioonide omale.

Üritus toimub Microsoft Eesti, Elioni, Targa Töö Ühingu ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja kaugtööpäeva kampaania raames.
10.30 Registreerimine ja tervituskohv

11.00 Avasõnad – Ainar Ruussaar,  moderaator

11.05 Avaettekanne – esineja täpsustamisel

11.20 Nutilood – inspireerivad lood tehnoloogia kasutamise kogemustest osalejatelt

11.40 Diskussioon – kaugtöö ja maaelu võimalikkusest

Osalevad:

Andres Arrak, majandusteadlane
Rain Laane, Microsoft Baltikumi juht
Janika Leoste, OÜ Lasteveeb juht
12.30 Lõuna

13.15 Töötoad

Töötuba – Tänane MTÜ kui infokeskus
Modereerib Kadri Seeder
Töötuba – Kontorivaba väikeettevõte
Modereerib Kairi Rebane
Töötoas tutvustame erinevaid tarkvaralisi lahendusi, nt kontaktide haldus, sündmuste ja ürituste korraldamine, küsitluste läbiviimine jt, mis teevad MTÜ-de töö lihtsamaks ja liikmete kaasamise tõhusamaks ning seda väga mõistlike kuludega ja ilma eriliste it-alaste teadmisteta.

Töötuba modereerib Kadri Seeder, kes on aidanud üles ehitada Tööandjate keskliidu, Targa töö ühingu ja mitmete ettevõtlusorganisatsioonide infosüsteeme.

Eraldi tuleb juttu avalikust suhtlusest ja sotsiaalvõrgustike kasutamisest oma sõnumi edastamisel. Kogemusi jagab Kristi Liiva Hea teo sihtasutusest.

Töötoa teises pooles toimub praktiline koolitus, kuidas distantsilt oma meeskonnaga hoida ja jagada dokumente (One Note ja Skydrive abil) – Toomas Ruus Microsoft Eesti

Tiina Viiderfeld Microsoft Eestist räägib, kuidas vabaühendustel on võimalik saada tasuta tarkvara.

Väikeettevõtja praktiline “tööriistakohver”.  Ülevaade virtuaalsetest töövahenditest, mis aitavad juhtidel ning meeskondadel mugavamalt ja efektiivsemalt toimetada.

Moderaator Kairi Rebane tegutseb ettevõtja ja koolitajana, on olnud kaasasutaja  ja -omanik tarkvaraarenduse ettevõttes ja omab praktilisi kogemusi kaugtöö rakendamisel organisatsioonis.

Töötoa teine teema on Smart Work ehk kuidas inimeste motivatsiooni hoida ilma suuremate kulutusteta? Kogemusi jagavad Ave Laas ja Anari Hagel kontorivabast konsultatsioonifirmast CPD-st.

Ühene trend – töötajate asendumine võrdväärsete partneritega – mõtteid jagab Janika Leoste, Lastekas.ee omanik (blogi: janikaleoste.blogspot.com). Janika omab 10 aastat kontorivabade väikeettevõtete juhtimise kogemust.

15.15 – 15.30 Inspiratsioonipäeva kokkuvõte

Osalemine

Seminaril osalemine on registreeritud osavõtjatele tasuta.

Osalemiseks täitke palun registreerimisvorm, registreerumine kestab 24. maini.

Üritust toetab ka Tallinna Ettevõtlusamet.