HP Elitebook 8440p ülevaade

Aasta tagasi sai ostetud HP Elitebook 8440p. Rüperaali valides otsustasin ennast vabastada odavate arvutitega seotud probleemidest ja ei seadnud endale piiriks hindasid. Valikusse jätsin vaid äriklassi rüperaalid ja sealt omakorda hakkasin välja selekteerima rüperaale sellejärgi mida mul tarvis oli. Lõpuks jäi sõelale Elitebook seeria tänu oma vähemalt paberite järgi (vastavus MIL-STD-810 standardile) parima vastupidavusega. Nüüd aasta aega hiljem on õige aeg võtta kokku sülearvuti vastupidavus ja kvaliteet, kuna paljud asjad ei tule kiire testimsie käigus välja.
Korpus
See on vast kõige kergem osa ülevaatest. Peamine konkurent Lenovo ThinkPad seeria näeb välja kergelt naljanumber oma platikkropusega ja teravate serveadega HP Elitebook seeria on teistsugune – harjatud metall jätab elegantse mulje justkui oleks tegu kõrgele ametnikule mõeldud sülearvutiga. Teravaid nurkasid ei ole mis randmetele või näppudele liiga teeksid. Korpus ei ole küll ühest tükist välja lõigatud (mis tähendab et tal on seees tugev magneesiumraam ja selle peal on platik korpus) kuid on väga vastupidav. Ka aasta aega hiljem peavad hinged täpselt samamoodi nagu uuena ning järeleandmise märke ei ole näha kusagil.

 • Klaviatuur on pritsmekindel ja väiksemad õnnetused elab ta kerge vaevaga üle (kokkupuutel õluga oli suurem probleem nuppude puhastamine, et nad ei kleepuks kui miski muu).
 • Kuigi rüperaali ekraan tundub olevat hästi kaitstud, siis teravate nurkade eest pole kaitse piisav. Nimelt laua nurga vastu rüperaali ära lüües oli ekraanil näha selles kohas kergelt heledamad värvid, kuid mitte midagi hullu. Ilmselt oleks tavalise sülearvuti ekraan selle peale sootuks otsad andud.

Liidesed

Siinkohal on raske etteheiteid tuua. Neli USB porti (neist üks koos E-Sata’ga), Firewire, mõrgukaabel, modem, ExpressCard 54, SmartCard lugeja (töötab ka ID kaardiga), SD/MMC kaardilugeja, sõrmejäljelugeja, VGA, DisplayPort, heli väljund, mikrofoni sisend. DVD kirjutaja on võimalik välja vahetada “Upgrade Bay” vastu millega saab arvutisse veel ühe kõvaketta lisada (ja seda kas või RAID’iga). Akueluiga saab laiendada põhjaakuga (kombineerides 9-cell aku koos põhjaakuga on ametlikult 24h aku vastupidavus (minu käes nii poole vähem, CA 12h)).

Ekraan

Ekraan sai valitud 1600 x 900 resulutsiooniga (tasub märkida, et tavaline resulutsioon tollal 14″ ekraanile oli 1366 x 768). Vaatenurk on kehva vertikaalselt kuid hea horisontaalselt. Otseselt (ega kaudselt) pole see veel kordagi takistuseks saanud. Mingeid ujumisi, varje ega midagi säärast pole tähendanud ekraanil. Küll vajab aga ekraan kalibraatoriga kalibreerimist enne kui värvid õigeks saavad (muidu on selline veidi tuhmimad värvid).

Klaviatuur
Klaviatuur on “chicklet style” ehk klahvid on üksteisest eraldatud. Mingit vetrumist ei toimu, tagasisde on konkreetne ja klahvikäik mugav. Klaviatuurile on ka võimalik korpusest valgustus sisse lülitada millest on pimedas palju abi.

Aku vastupidavus
Paberijärgi olevat kuute ja poolt tundi pole mina kordagi näinud. Küll aga saab vaikselt internetis istudes kätte nii neli tundi aku eluiga. Kõrge koormuse all kaks ja pool tundi. Tasub märkida, et aasta aega kasutuses olnud rüperaali aku eluiga on vähenenud vähem kui 10%.

Jõudlus
Selles osas pole mulle eriti võimalik etteheiteid teha. Tõsi küll, kasutades Inteli poolt pakutavat automaatse ülekellamise võimalusi tekib rüperaalil probleeme enda jahutamisega. Seega tasub vähemalt selleks ajaks hoida rüperaal jahutusaluse peal. Kui nüüd üdini aus olla, siis on see kogu rüperaali ainus nõrk koht. See on küll kenasti lahendatav sellega, et sa ei tegele ülekellamisega kuid ka siis on rüperaal veidi kuumem kui see mulle meeldiks. Poes müügil olevad Tesa kleepsud lahendavad aga kenasti suurema osa muredest.

Lisavarustus
Dokkimisalus maksab 126€, 9-celline aku 88€ ja Upgrade Bay 212€. Lisaks saab veel juurde osta ka 3G ja GPS mooduli (valmidus selleks on olemas) kuid ka selle hind jääb ilmselt kusagile üle 100€ hinnapiiri.

Garantii
Rüperaalil on kaasas kolme aastane garantii ja väljaspool Eestit toimib garantii väga kiirelt ja mugavalt. Olen kahjuks pidanud garantiiga kokku puutuma ka Eestis. Kui rüperaalil on miskit viga ja sissehitatud diagnostika selle ülesse leiab, siis piisab sisuliselt vastavate tähe ja numbrijoru ettelaulmiseks ning võid hiljem järgi minna oma asendusjupile või lasta kohapeal see ümber vahetada. Probleem tekib aga siis kui viga pole kergesti tuvastatav kuna siis läheb garantiiga oluliselt kauem aega ja tunne on nagu oleksid sa mitte äriklienditeeninduses vaid tavaklienditeeninduses. Asendus sülearvutit vähemalt eesti garantiihooldusest sulle ei anta.

Täpne konfiguratsioon

 • Intel i7 620M 2.66GHz
 • nVIDIA Quadro NVS 3100 512MB
 • 14” 1600×900 LED Anti-Glare
 • Seagate 500GB SATAII 7200
 • 8GB DDR3 1333MHz
 • DVD-kirjutaja Dual Layer Lightscribe
 • Windows 7 Enterprise

Kokkuvõte
On vähe rüperaale mis peavad vastu minu kohtlemisele (Macbook käis mul kokku üle 5 korra paranduses ja seda peamiselt korpuse pärast) ning veel vähem on rüperaale mida ma julgeks pimesi soovitada kõigile. HP Elitebook seeria on ennast tõestanud ning mul pole mingit põhjust soovitada midagi muud kui parimat. Ka Elitebook 8440p väiksem Elitebook 2540p on väga hea valik.

Kui sa hakkad praegu ostma seda, siis pole selle ostmiseks ilmselt kunagi varem olnud aeg. Peale on tulemas kolmanda generatsiooni Elitebookid ning poed hakkavad ilmselt tegema allahindlusi ning ka järelturule peaks neid ilmuma. Kolmandal generatsioonil (ülevaates on teise generatsiooni Elitebook ) on täiesti uus korpus, põhi mis on eemaldatav ühe klõpsuga, uus klaviatuur, HD veebikaamera ja palju muud huvitavat. Igaljuhul tasub osta endale Elitebook seeria sülearvuti, kuna see on investeering tulevikku ja südamerahusse.

Plussid

 • Esmaklassiline viimistlus
 • Väga vastupidav, ei paindu ühestki nurgas
 • Pritsmekindel klaviatuur koos vee äravooluga, ei vetru
 • Matt ekraan, hea vaatenurk
 • Suurepärane valik porte
 • Keskmisest parem 2.0-megapiksline kaamera
 • Bloatware vaba, sissehitatud tööriistad
 • PointStick lisaks tavalisele puutepadjale
 • Mitmikpuutepadi

Miinused

 • Kehvakvaliteedilised kõlarid
 • Keskpärane aku eluiga

2 thoughts on “HP Elitebook 8440p ülevaade”

 1. Mul sama configa mudel, mälu aiult vähem.
  – Ekraani erksust muutev klahvi kombinatsioon ei tööta aeg ajalt (fn + …)
  – Nõrk aku, ~3 tundi-
  – HDMI pordi ei ole
  – Pointsticki kummist nupp kadus ära kahe esimese kuu jooksul.

  + Tõesti väga soliidne välimus.
  + Väga vastupidav, ei paindu ühestki nurgast.

  1. – Ekraani eksust muutev klahvikombinatsioon on alati töötanud.
   – 3 tundi pole nõrk aku, pigem keskpärane IMHO
   – Milleks HDMI? Tööl on monitorid kõik Display Pordiga. DP -> HDMI üleminek on vajadusel alati võimalik otsa lükata.
   – Pointstick pole paari aasta jooksul suutnud ära kaduda.

Kommenteerimine on suletud.